Pokračuje plošné testovanie Nitrianskeho okresu. V Nitre navýšili počet odberných miest

V Nitre pribudlo niekoľko zmien. Vo Vrábľoch pokračujú podľa odskúšaného harmonogramu.

Antigénové testovanie v Nitre opäť potrvá tri dni od 15. 1. do 17. 1. Tento raz bude k dispozícii 42 testovacích miest.

„V lokalitách, kde boli odberné miesta vyťažené, sme navýšili počet odberných miest,“ informuje mestský úrad.

Na Klokočine bude po dvoch odberných miestach na ZŠ Beethovenova, na ZŠ Škultétyho a ZŠ Benkova. Dve OM budú aj na ZŠ na Hôrke na sídlisku Diely. Na Chrenovej pribudne OM na Agrokomplexe. Vstup bude z Výstavnej ulice od parkoviska P11. „Upozorňujeme, že odberné miesto Agrokomplex, ako aj všetky ostatné odberné miesta, sú určené len pre peších,“ dodáva radnica.

Špecializovaná nemocnica sv. Svorada v mestskej časti Zobor otestuje len ľudí od 16 rokov, mladších do areálu nevpustia. Kasárne na Jeleneckej ulici budú vydávať časenky od 8.00 hod.

V tabuľke môžete opäť sledovať aktuálny stav čakacích dôb na OM.

Na väčšine OM je nasadená aplikácia TrustOne, ktorá má uľahčiť administratívu spojenú s testovaním a zrýchliť proces vybavenia. Registrovať sa môžete prostredníctvom tohto odkazu: aplikácia TrustOne. Úrad ešte hľadá dobrovoľníkov/čky pri zavádzaní aplikácie. „Pilotné testovanie aplikácie dopadlo úspešne. Rozhodli sme sa preto nasadiť ho v ďalších odberných miestach v Nitre,“ uviedol primátor Hattas. Pomoc treba pri nasadení a zaškolení administrátorov. Stačí byť trochu IT zdatný, mať logické myslenie a byť mobilní (mať k dispozícii auto). Prihásiť sa môžete tu.

Mesto Nitra opäť ponúka tri infolinky: 0902 960 658, 0911 155 189, 0911 155 194. Dozviete sa tu informácie o testovaní v Nitre. K dispozícii budú v piatok: 8.00 – 20.00 h, v sobotu: 8.00 – 17.00 h, aj v nedeľu: 8.00 – 17.00 h.

Vo Vrábľoch sa testovanie koná v sobotu a v nedeľu na rovnakých deviatich OM.

Tie budú v prevádzke od 7.00 do 19.00 h s obednou prestávkou od 12.00 do 13.00 h. Mestský úrad žiada občanov, aby rešpektovali harmonogram podľa miesta pobytu a abecedy.

Niektoré obce okresu budú aj tentokrát testovať iba v jeden víkendový deň. Tu nájdete zoznam obcí Nitrianskeho okresu s webstránku, kde sú informácie o organizácii testovania.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password