V Nitre sa pripravuje Charitatívny zraz pre Maťka Kupca

5. októbra o 13.30 hod. pod Krškanským mostom sa uskutoční Charitatívny zraz pre Maťka Kupca.

Usporiadateľmi zrazu sú Veronika Ambrózová, Vojta Bečák z Mustang klubu Ostrava a okolie a Šimon Kupec – Maťkov brat. Zraz je určený pre všetkých autíčkárov a neautíčkárov, ale aj pre rodiny s deťmi.

„Zraz je určený aj pre nečlenov. Všetci nadšenci Mustangov – športových či tunningových áut sme jedna rodina. Spája nás spoločná vášeň a samozrejme radi privítame aj širokú verejnosť, každého kto miluje autá a rád by pomohol chlapčekovi Maťkovi,“ informovala organizátorka Veronika Ambrózová.

Pre účastníkov zrazu je pripravená súťaž. „Maťko vám za vašu ochotu prísť a za podporu na tejto akcii udelí ceny. Súťažíme o Naj Ameriku, Naj európske auto, Naj japonské auto 1.,2. a 3. miesto,“ dodala Veronika Ambrózová.

zdroj foto: facebook

Maťkovi Kupcovi sa život v jeden deň obrátil naruby. Diagnostikovali mu vzácny smrteľný Louis -Barrovej syndrómom, ktorý sa uňho objavil, keď mal dva roky a začal mať problémy s chôdzou ( tento syndróm majú len 4 ľudia v Európe).

„Okrem postupného ochabovania svalstva je choroba charakteristická extrémnym deficitom imunity. Koža chlapca je mimoriadne citlivá na slnko, infekcie či akékoľvek negatívne vplyvy okolia. Ďalším sprievodným javom je zvýšené riziko onkologického ochorenia. Hoci sa chlapec podľa prognóz lekárov mal dožiť maximálne šesť rokov, vytrvalá snaha rodičov a úsmev ho doposiaľ držali pri živote. Liečba je nesmierne náročná, preto sú Maťko, jeho obetavý brat a rodičia vďační za akúkoľvek pomoc. Sme radi, že môžeme tomuto malému-veĺkému bojovníkovi pomôcť a prísť ho s našimi tátošmi potešiť, priblížila ochorenie organizátorka podujatia.

Maťko je milovník všetkých krásnych tátošov. Poďme mu spraviť radosť a dodať mu viac energie a podpory.

zdroj titulnej foto: facebook Šimon Kupec

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password