Obce Kolíňany a Jelenec sa rozlúčia so zosnulými z autobusu smrti

Obe obce zverejnili informácie o posledných rozlúčkach prostredníctvom svojich webových stránok.

V Kolíňanoch sa zádušnou omšou a následným pohrebom rozlúčia v sobotu s prvými obeťami tragickej dopravnej nehody z autobusu smrti, s Marianou Szépeovou (†21) a Alexom Fleishackerom (†16) .

V nedeľu bude nasledovať zádušná omša za všetkých zosnulých a pohreb ďalších dvoch obetí havárie, Aleny Szalayovej († 57) a Barbory Miškovičovej (†70).

Šnúra pohrebov v tejto obci bude pokračovať v pondelok, kedy pochovajú manželov Kudryových – Adrianu (†40) a Dušana (†42). Tretím pochovaným v tento deň bude Martin Mikulík (†17).

V utorok bude pochovaná Erika Balková (†45). Pohreb Ladislava Belányho († 63), posledného zosnulého z Kolíňan, zatiaľ nie je známy.

Dievčatá z Jelenca Veronika Šupejová (†17), Natália Demová (†15) a Denisa Kabátová (†17) budú mať spoločnú rozlúčku. Zádušná svätá omša s pohrebnými obradmi sa uskutoční v nedeľu, dňa 17. novembra 2019 o 13.00 hodine na cintoríne v Jelenci.

Pri tragickej dopravnej nehode zo stredy 13.11.2019 zahynulo dokopy 12 osôb, ďalších 17 bolo zranených. Stav pacientov vo FNsP v Nových Zámkoch zostáva podľa slov hovorcu Jána Bačeka naďalej nezmenený.

„Piati pacienti, ktorí sú hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie naďalej zostávajú v opatere lekárov. Jeden z nich bude z nemocnice prepustený domov už dnes, ďalší zajtra a nasledujúce dni. Pacient, ktorý bol do FNsP Nové Zámky privezený s najvážnejšími poraneniami, je naďalej v umelom spánku a jeho stav je stále kritický. Zostáva hospitalizovaný na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny,“ informuje nemocnica.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password