Tínedžerku v skateparku na Popradskej ratovali mestskí policajti. Zdravotníci jej namerali takmer tri promile alkoholu

Alkohol u mladistvých nie je zriedkavým prípadom, ktorí musia riešiť mestskí policajti. Tí sa na základe telefonického oznamu vybrali na kontrolu skateparku na Popradskej ulici v Nitre. Skupina mladých ľudí tu podľa oznamu popíjala alkohol.

foto ilustračná: pixabay.com

Dievča v ťažkej opitosti napokon skončilo v nitrianskej fakultnej nemocnici.

Tínedžerka, z ktorej polícia dostala iba údajný vek – 13 rokov, mala problémy s komunikáciou aj koordináciou, no nemala pri sebe doklad totožnosti. „Viackrát opakovalo, že ju opustil priateľ a preto vypila väčšie množstvo alkoholu. Na mieste sa nachádzali mladiství chlapci, ktorí hliadke uviedli, že dievča videli viackrát spadnúť, pričom si udrela hlavu, zranila obe kolená a lakte,“ opisuje nitrianska mestská polícia.

Dievča odmietalo viac prezradiť a odmietalo aj lekárske ošetrenie. Policajti ju preto chceli predviesť na útvar. Do auta išlo dobrovoľne, ale museli ju podopierať. Jeho stav sa začal zhoršovať.

„Počas presunu na útvar sa zdravotný stav maloletej náhle zhoršil, prestala komunikovať a začala strácať vedomie. Z tohto dôvodu mestskí policajti maloletú zaviezli rovno do nitrianskej fakultnej nemocnice na detské urgentné oddelenie,“ uvádza mestská polícia. Počas čakania na zdravotníkov tínedžerka podľa polície začala zvracať krv a strácať vedomie. Hliadka ju uložila do stabilizovanej polohy a pomohla ju preložiť na prenosné ležadlo.

 „Zdravotníci maloletému trinásťročnému dievčaťu z Nitry pri vyšetrení namerali takmer 3 promile alkoholu v krvi,“ informovala mestská polícia.

Prípad je z dôvodu porušenia zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov postúpený na ďalšie riešenie. Rodičom tínedžerky hrozí uloženie blokovej pokuty.  

Podľa občianskeho združenia Fórum pi s rozumom mládež do 18 rokov patrí z pohľadu konzumácie alkoholu k najviac ohrozeným skupinám

„Ľudský organizmus sa až do 18 rokov vyvíja a mladý organizmus nie je schopný spracovať väčšie množstvo alkoholu naraz, preto hrozí vyššie riziko poškodenia mozgu i iných orgánov v tele“. Nehovoriac o tom, že v stave opitosti človek stráca zábrany. Vzťah mládeže k alkoholu ovplyvňuje snaha zapadnúť do partie, zvládať psychické a fyzické zmeny a tiež nastavenie rodiny, v ktorej je pitie alkohou bežné.

„Aj keď mnohí rodičia odkladajú poučenie alebo ho nechávajú na učiteľov, podobne ako pri sexuálnej výchove platí, že na rozhovor s deťmi o nebezpečenstve a problémoch súvisiacich s alkoholom nikdy nie je príliš neskoro,“ hovorí Erik Čížek z OZ Fórum Pi s rozumom, ktoré má skúsenosti s prednáškami o alkohole na školách.

Niekedy to môže skončiť tak, že vás policajti nájdu na autobusovej zastávke s nohavicami na členkoch, v inom prípade sa vy nájdete v nemocničnej posteli.

Incident pri DAB začal výtržníctvom, skončil záchvatom hlavnej aktérky.

Študenti nitrianskej univerzity kampaňou upozornili na vážny problém.

Problémy s alkoholom u mladistvých.

Televízia Nitrička

Forgot Password