Incident pri DAB začal výtržníctvom, skončil záchvatom hlavnej aktérky

Správanie mladej ženy prešlo do afektu a sebapoškodzovania. Hlavnú úlohu hral alkohol.

Na Svätoplukovom námestí pri Divadle Andreja Bagara v Nitre sa často stretávajú skupiny mladých ľudí, na miesto musí neraz prísť polícia a riešiť výtržníctvo v súvislosti s alkoholom. Nedávno sem bola vyslaná hliadka mestskej polície na základe oznamu zamestnanca divadla. Dôvodom bola skupina mladých ľudí, z ktorých niekto o nakladaciu rampu divadla rozbil sklenenú fľašu od alkoholu. „Na mieste príslušníci zistili skupinu približne desiatich mladých ľudí, objasňovaním na mieste zistili, že podozrivou je osemnásťročná žena z Nitry. Tá sa po krátkom rozhovore k spáchaniu skutku priznala,“ uvádza Mestská polícia Nitra.

Podľa jej správania bolo zjavné, že požila väčšie množstvo alkoholu alebo aj inej návykovej látky.

Policajti sa od zvyšku skupiny dozvedeli, že v krátkom čase mala vypiť takmer liter vodky. Jej správanie postupne prešlo do afektu a sebapoškodzovania. „Začala opakovane hlasno kričať: „Paula zabijem Ťa!‘ a následne sa prudko rozbehla k múru divadla a začala si do neho udierať hlavu. Príslušníkom sa mladú ženu podarilo od múra dostať preč, ale nepodarilo sa im ju upokojiť, pretože spomínanú vetu neustále hystericky vykrikovala v nezmenšenej intenzite,“ opisuje polícia.

Museli ju držať, aby si viac neublížila. Keďže záchat pokračoval, zavolali tiež rýchlu zdravotnú službu.

„Posádka sanitky nedokázala na mieste ženu vyšetriť a keďže jej agresívne, sebapoškodzujúce a afektívne správanie pokračovalo, jeden z príslušníkov poskytol zdravotníkom asistenciu vo forme prítomnosti v sanitnom voze počas prevozu do nemocnice,“ dodáva mestská polícia. Neporiadok pri divadle upratal bývalý priateľ mladej ženy. Tá bola hospitalizovaná na psychiatrickej klinike vo fakultnej nemocnici.

Televízia Nitrička

Forgot Password