Policajti pri hliadke natrafili na 15-ročného chlapca s 2,3 promile

Kampaň Suchý február mladíkovi asi veľa nehovorí, nitrianski mestskí policajti naňho natrafili na Výstavnej ulici v Nitre počas hliadkovacej činnosti. Spozorovali ho blízko zastávky mestskej autobusovej dopravy s nohavicami na členkoch.

foto ilustračné (pixabay.com)

Chlapec sa nekoordinovane pohyboval po chodníku a ceste.

Policajti zistili, že ide o 15-ročného tínedžera z Nitry. Už na prvý pohľad bolo zjavné, že požil väčšie množstvo alkoholu. Mestskí policajti ho podrobili dychovej skúške na prítomnosť alkoholu, prístroj ukázal vyše 2,3 promile. „Keďže potenciálne mohlo prísť k zlyhaniu mladého organizmu v dôsledku užitia väčšieho množstva alkoholu, navyše príslušníci nemohli vylúčiť užitie aj iných návykových látok, ktoré by účinok alkoholu synergickým efektom znásobili, privolali na miesto rýchlu zdravotnú pomoc,“ uviedla Mestská polícia Nitra.

O stave podguráženého chlapca informovali jeho otca, ktorý však po príchode nesúhlasil s prevozom syna do nemocnice na detoxikáciu.

Syna si prevzal do svojej starostlivosti. „Mestskí policajti ho informovali, že spáchaný správny delikt jeho syna bude odovzdaný na sociálny útvar Mestského úradu v Nitre na doriešenie,“ dodával polícia.

Televízia Nitrička

Forgot Password