Víkend v Nitre: Turistika v meste i v prírode, Kníhkupecká, Dobro.trh aj Musica Sacra

Turisti sa môžu vybrať na tematickú prehliadku mesta, Zobora a Zoborského kláštora. Na tržnici sa bude konať dobro. A program si nájdu aj nadšenci hudobného a literárneho umenia.

foto: NH

Tradícia na Kupeckej pokračuje

Na Kupeckej ulici sa v piatok 17. júna už po niekoľký raz koná Kníhkupecká – podujatie, ktoré organizuje antikvariát a kníkupectvo Pod vŕškom. Nájdete tu knihy za minimálne sumy, dramatizované prednesy žiakov Základnej umeleckej školy J. Rosinského aj knižné dielničky.

Medzi blokmi prednesov spieva Oleksandra Yurchenko z Ukrajiny a o 18.30 hod. Nitriansky komorný orchester ZOE odohrá známe i menej známe melódie filmového plátna.

Areál je uprataný, leto na Zoborskom kláštore môže začať

Mestská tržnica sa zmení na Dobro.trh

V nedeľu 19. júna sa priestor tržnice v Nitre zmení na Dobro.trh. Ide o blšák, kde si návštevníci medzi 10. a 18. hodinou budú môcť kúpiť knihy, oblečenie či doplnky do domácnosti. Kúpou podporia neziskové organizácie pôsobiace v Nitre a okolí. Organizátori prichystali aj sprievodný program a k dispozícii bude tiež občerstvenie.

V nedeľu sa otvára obnovený Náučný chodník Hradisko Zobor. Túra je vhodná pre dospelých aj deti

Vychádzka po hradisku bude spojená s komentovaným archeologickým výkladom. Záujemcovia sa stretnú v nedeľu 19. 6. 2022 o 10.00 hod. pri Špecializovanej nemocnici na Zobore – pri turistickom rozcestníku. Predpokladané ukončenie je o 13.00 hod. na Pyramíde.

Popoludní sa môžete vydať po stopách nitrianskych Židov

Turistické informačné centrum Nitra opäť organizuje jednu zo svojich komentovaných prehliadok. Účastníci sa stretnú o 14.00 hod. pred Židovským cintorínom a pôjdu smerom na Párovce, cez Farskú ulicu, pešiu zónu, ulicu Fraňa Mojtu až k Synagóge.

Pokračuje séria koncertov festivalu Musica Sacra

Ak ešte v nedeľu budete vládať, môžete stráviť kultúrny večer v Piaristickom kostole sv. Ladislava v Nitre. O 19.00 hod. tu Nitriansky komorný orchester ZOE, Musica Cordis, Adam Szendrei a Marek Štrbák odohrajú ďalší z koncertov 31. ročníka Medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2022.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password