Dobrovoľníci vyčistili areál Zoborského kláštora. Cez víkend tu začínajú komentované prehliadky

Upratovalo sa aj v okolí Bendeho prameňa na Kláštornej ulici.

ilustračná foto z areálu kláštora (zdroj: NH)

Z areálu boli vďaka dobrovoľníkom dstránené spadnuté konáre, lístie. Upravil sa terén pre výsadbu medonosných rastlín a uprataný bol areál, ktorý je v mesiacoch jún až október prístupný verejnosti, uviedla nitrianska radnica.

Komentované prehliadky sa budú konať 18. júna, 13. augusta a 17. septembra od 15. do 18. hodiny.

Upratovacie práce boli súčasťou celoslovenského podujatia zamerané na firemné dobrovoľníctvo pod názvom Naše Mesto. Podujatie organizuje Nadácia Pontis. Počas náročnejšie obdobia pandémie koronavírusu museli byť podmienky aktivít obmedzené. V roku 2022 sa na aktivity Nášho Mesta mohli opäť hlásiť firemné kolektívy aj zamestnanci samostatne.

V Nitre sa spojil Zoborský skrášľovací spolok a Turistického informačné centrum Nitra.

„Spoločne s dobrovoľníkmi zo spoločností Arriva Slovakia, Tatra banka, ESET a Profesia vyčistili okolie archeologického náleziska, okolie ruín a celý areál Zoborského kláštora,“ informuje mesto Nitra.

V spolupráci s občianskym združením História – Magistra Vitao vyčistili tiež Bendeho prameňa nazvývaný aj Studnička na Kláštornej ulici.

OZ sa zameriava na ochranu a aktivity súvisiace s kultúrnymi pamiatkami a životným prostredím. Stojí tie za realizácia projektu Náučný chodník Zoborské vrchy (2021) a vydaním knižnej publikácie Medailérske pamiatky Nitrianskeho biskupstva (2021).

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password