V zoborskej nemocnici za posledné dva týždne nemali novoidentifikovaného pozitívneho zamestnanca

Karanténne PN a OČR personálu postupne klesli, aktuálne sa týkajú 7 zamestnancov.

zdroj: FB Špecializovaná nemocnica sv. Svorada Zobor

Koncom januára bolo z 314 zamestnancov 64 PN, OČR alebo v karanténe. Podľa Kataríny Griesbachovej, asistentky riaditeľa Špecializovanej nemocnice sv. Svorada na Zobori, sa očkovanie zdravotníckeho personálu prejavuje pozitívne: „za posledné dva týždne nemáme žiadneho novoidentifikovaného pozitívneho zamestnanca“. K 9. marcu bolo 5 zamestnancov na karanténnej PN a dvaja zamestnanci na karanténnej OČR. Pre porovnanie 27. januára bolo z 314 zamestnancov 64 PN, OČR alebo v karanténe.

172 zamestnancov dostalo prvú dávku vakcíny, z toho 120 zamestnancov už aj druhú dávku. 

Obsadenie reprofilizovaných lôžok na COVID oddelení je k 9. marcu na úrovni 47,7 %, čo predstavuje 21 pacientov s potvrdenou diagnózou COVID-19. Oddelenie tu vzniklo v októbri 2020. Nemocnica mala reprofilizovaného viac ako 10 % lôžkového fondu. Neskôr bola mimoriadnym rozhodnutím rezortu zdravotníctva vyhlásená za subjekt hospodárskej mobilizácie a v priebehu 3 – 4 dní bola nútená vykonať všetky potrebné kroky na reprofilizáciu prvých 22 lôžok. Koncom decembra ich bolo už 60, 27. januára 2021 mali 44 reprofilizovaných kyslíkových lôžok, z toho 3 JIS lôžka.

Nemocnica sa zameriava na ambulantnú a ústavnú liečbu chorých s respiračnými zdravotnými problémami a na oblasť klinickej onkológie, geriatrie a gerontológie. Katarína Griesbachová tvrdí, že táto starostlivosť pokračovala bez obmedzení: „Počas celého trvania pandémie sme neobmedzili starostlivosť o onkologicky chorých pacientov s chronickými pľúcnymi ochoreniami“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password