Tanečný a hudobný víkend bude pokračovať blšákom a programom pre deti

Nastávajúci horúci víkend môžete stráviť v chladnom vzduchu Františkánskeho kostola, tancom, nákupmi na blšáku, alebo zábavou s deťmi.

foto: NH

V piatok si môžete vybrať medzi hudbou a tancom. Alebo stihnúť oboje?

Zatancovať si budete môcť pri terase Castellum Café pod Nitrianskym hradom. Tančiareň je otvorená od 20.00 hod.

Vo Františkánskom kostole sv. Petra a Pavla sa v piatok o 20. hodine koná koncert s názvom Duchovná hudba v súčasnosti. Vystúpenie Nitrianskeho komorného orchestra sa tento raz zameria na duchovnú hudbu troch skladateľov.

Cieľom je priniesť poslucháčom do chrámov, kam prirodzene patrí, súčasnú duchovnú hudbu, najmä od slovenských skladateľov.

V rámci Nitrianskeho kultúrneho leta si môžete vypočuť hudobný koncert aj pri pódiu na pešej zóne. Od 18. hodiny tu bude vystupovať kapela Vrana Marianna, ktorá predstaví pop v kombinácii s folkom či jazzom.

Sobota a nedeľa budú patriť Amaro Festu.

Medzinárodný open air festival na Agrokomplexe odprezentuje rómsku hudbu a kultúru.

Sídlisko Klokočina ponúkne program takmer na celý deň. Začne blšákom a pokračovať bude programom pre deti.

Klokočinský blšák začína už o 9. a potrvá do 14. hodiny. Kúpiť tu budete môcť oblečenie a doplnky, bižutéria a šperky, knihy, elektronika a hračky a domáce potreby.

Deň bude pokračovať podujatím Klokočina pre deti.

„Podujatie, kde sa deti zabavia, zasúťažia, opečú si na sídlisku nejakú dobrotu, zatancujú si na detskej minidisco, ale popri tom sa aj zlepšia v dopravnej a environmentálnej oblasti zábavnou formou, či si pozrú ukážky práce Mestskej polície a psovoda,“ opisujú program organizátori. Aktivity a súťaže začnú približne o 15.30 hod. na priestranstve, kde sa zvyčajne koná Klokočinský jarmok.

Na sídlisku okrem toho do nedele 24. júla pokračuje ZOO Park s možnosťou kŕmenia zvierat. Navštíviť ho môžete od 10. do 19. hodiny.

Popoludnie pre deti pripravuje aj OC Promenada. Od 16. do 20. hodiny sa deti aj dospelí zabavia na kolotočoch a pri spoločenských hrách.

Leto môžete stráviť aj na Samovej ulici, kde sa bude v sobotu konať Fotodeň

Fotodeň na nádvorí potrvá od 9. do 15. hodiny. Ide o súťažnú fotovýstavu na koncept „Parkfoto“ alebo „Fotka v sieti“ spojenú s fotomaratónom na rôzne témy.

Sobota prinesie aj 8. ročník tradičného charitatívneho turnaja ŠOK Open

Malý športový turnaj s veľkou myšlienkou bude sprevádzaný ďalšími atrakciami a občerstvením pre návštevníkov. Nejde len o to dať priestor športovcom, ale tiež pomáhať. Celý výťažok totiž bude venovaný na pomoc Petrovi Kuchárovi.

Sobotný večer môžete zakončiť na pešej zóne s ukrajinskou kultúrou.

Na pódiu o 19. hodine v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta deti z Ukrajiny predstavia piesne a básne svojej krajiny.

Na tom istom mieste bude pokračovať aj nedeľný program kultúrneho leta. O 17. hodine vystúpi Divadlo Tyjátr s predstavením Turecký ostrov alebo Gašparkova cesta do Ameriky. Tradičný aj moderný jazz tu o 18. hodine predstaví koncert Lenka Galisová Quartet.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password