Leto na Nitrianskom hrade oslavuje 10. výročie. Pre návštevníkov už má pripravený program

Tohtoročné Leto na Nitrianskom hrade opäť prinesie filmy, koncerty, tančiareň aj ďalší program.

foto: NH

Nitriansky hrad pripravuje program na letnú sezónu. Návštevníci sa môžu tešiť na živú hudbu vo Vazulke, premietanie filmov a koncerty v gotickej priekope koncerty, tančiareň, výstavu v katedrále a podvečerné výstupy na vežu. A podľa vedenia hradu to ešte nemusí byť všetko.

Pravidelné podujatia v rámci Leta na Nitrianskom hrade oslavujú tento rok 10. výročie.

„Za ten dlhý čas sme celkom odpremietali 76 filmových titulov a prinesli vám 20 koncertov. Ďakujeme, že ste stále s nami,“ uvádza vedenie Nitrianskeho hradu.

Zvuk a obraz prechádzajú vynovením, diváci si tak budú môcť filmy užiť v čo najlepšie kvalite. Prvý film bude premietaný už 1. júla o 21. hodine.

Pôjde o českú komédiu Mimoriadna udalosť, 4. júla sa bude premietať dokument Černobyl na kolečkách, ktoré sa uskutoční v rámci slávností Nitra, milá Nitra. Neskôr v gotickej priekopy ešte uvidíte filmy Hlas lásky, Medená veža, Amelia z Montmartru a Prázdniny v Ríme.

Počas Leta na Nitrianskom hrade 2022 si môžete v Katedrále svätého Emeráma pozrieť aj výstavu liturgických rúch. Otvorenie výstavy je plánované na 2. júla a potrvá do 31. augusta 2022.

Televízia Nitrička

Forgot Password