Strávte Leto na Samovej č. 1 s Nitrianskou galériou

Leto na Samovej č. 1 je názov série podujatí, ktoré organizuje Nitrianska galéria. V priebehu júla a augusta ponúkne diskusie s umelcami, výstavy i koncerty.

Prvým podujatím je diskusia so spisovateľkou Nicol Hochholczerovou a obľúbeným moderátorom Dadom Nagyom, ktorá sa bude vo dvore na Samovej ulici číslo 1 pod Nitrianskym hradom konať 19. júla. O niekoľko dní neskôr, 23. júla, sa uskutoční Foto deň na nádvorí.

„Ide o súťažnú fotovýstavu na koncept Parkfoto alebo Fotka v sieti spojenú s fotomaratónom na rôzne zaujímavé témy,“ uviedla galéria.

Eko workshop Nad hladinou sa bude konať 16. augusta. Spojený bude s prehliadkou multimediálnej inštalácie nitrianskej výtvarnej skupiny VILOERIK s environmentálnou tematikou. Koncert kapely Dis Is Markéta s temperamentným spevom a multižánrovými aranžmánmi, ktoré sú inšpirované folklórom, world music a súčasnou hudbou, sa bude konať 24. augusta.

Cyklus podujatí s názvom Leto na Samovej č. 1 ukončí diskusia moderátora Dada Nagya so spisovateľkou Vandou Rozenbergovou.

„Séria letných podujatí s názvom Leto na Samovej č. 1 sa vo výnimočnom a verejnosti takmer neznámom priestore nádvoria na Samovej ulici. Príďte si vychutnať umelecký zážitok a zároveň spoznať nové miesto v Nitre, ktoré je pre kultúru ako stvorené,“ pozývajú organizátori.

Zdroj: Nitrianska galéria

Televízia Nitrička

Forgot Password