Spúšťa sa nový registračný formulár na očkovanie

O termíne očkovania vás budú informovať najneskôr dva dni vpred.

foto ilustračné (pixabay.com)

Portál korona.gov.sk práve informuje, že dnes sa spúšťa nový registračný formulár na očkovanie. Od dnes sa teda mení spôsob prihlasovania, v ktorom budete mať rolu čakateľa. Tá umožňí čakať na uvoľnenie vybraného očkovacieho miesta a termínu bez toho, aby ste museli sedieť pri počítači.

Nemusíte sa ponáhľať. O pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas vašej registrácie.

„Čakáreň je miesto, kde po registrácii budete zaradení do zoznamu čakateľov na termín. Termíny budú priraďované podľa veku,“ uvádza webstránka korona.gov.sk. Pri procese registrácie si vyberáte vami preferované miesto a pri jeho výbere by mala byť viditeľná aj informácia o tom, akou vakcínou miesto disponuje. Zohľadňovať sa pri tom bude aj vekové obmedzenie pre jednotlivé vakcíny. „O termíne očkovania budete informovaní (SMS a e-mailom) najneskôr dva dni vopred. Budete tak mať dosť času sa pripraviť,“ uvádza informačný web.

Očkovanie vo Fakultnej nemocnici v Nitre (zdroj: FN Nitra)

V súčasnosti je možné zaradiť sa do zoznamu čakateľov.

Na výber sú štyri špeciálne skupiny záujemcov o očkovanie: osoby s vekom najmenej 85 rokov, osoby od 70 do 84 rokov, osoby od 60 do 69 rokov a takzvané špeciálne skupiny obyvateľov. Sem patria napríklad zdravotníci, terénni sociálni pracovníci, policajti či hasiči.

Okrem preferovaného miesa si môžete vyberať dátum a čas v najbližšom očkovacom centre, môžete tiež zmeniť údaje po odoslaní registrácie, alebo ju celkovo zrušiť.

Každému bude pridelený PIN kód, s ktorým je možné realizovať zmeny.

foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

Zdôrazňuje sa, že klienti majú prichádzať na miesto očkovania najskôr 10 minút pred určeným časom a identifikovať sa preukazom poistenica a preukazom totožnosti. Špeciálne skupiny sa, samozrejme, preukazujú napríklad aj pracovnou zmluvou, alebo potrvredním od lekára, ktoré potvrdzuje. že môže absolvovať vakcinácia aj napriek tomu, že nespĺňa hranicu veku.

Na urýchlenie procesu vakcinácie odporúčajú, dokumenty potrebné k očkovaniu priniesť z domu, mali by však byť vždy dostupné aj priamo na mieste.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password