Fakultná nemocnica prosí ľudí, aby do vakcinačného centra prichádzali s vyplnenými dokumentmi

Pri zmene termínu, alebo zmene vakcinačného centra pri druhej dávke treba kontaktovať Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). Náhradníci sa môžu nahlasovať cez web nemocnice.

zdroj: TV Nitrička

Fakultná nemocnica v Nitre je zatiaľ jediným funkčným vakcinačným centrom v krajskom meste. Očkovacie centrum veľkokapacitného formátu by mohol v meste spustiť prevádzku budúci týždeň v Spojenej škole na Slančíkovej ulici, organizátorom je Nitriansky samosprávny kraj. Súčasný počet 14 centrier sa tak na Slovensku rozšíri.

Ministerstvo zdravotníctva SR priznáva, že kooperácia so župami sa pri vytváraní centrier ukazuje ako efektívna.

„Samosprávne kraje totiž dokážu pri plánovaní nových lokalít zhodnotiť dostupnosť centra z hľadiska regionálnych špecifík a tiež potenciálneho záujmu o samotné očkovanie,“ potvrdzuje rezort.

Tento týždeň sa očakáva aj spustenie takzvanej „čakárne“, ktorá má zjednodušiť proces objednávania na termín očkovania.

Nitrianska fakultná nemocnia vzhľadom na nekoordinované skupiny čakajúcich klientov z minulého štvrtku pripomína, že ľudia objednaní na očkovanie by mali dodržovať príchod do areálu podľa času na objednávke. „Ak klient požaduje zmenu termínu, musí kontaktovať NCZI (web old.korona.gov.sk, pozn. red.) cez ich call centrum. Pokiaľ bol klient zaočkovaný prvou dávkou v inom vakcinačnom centre a chce prísť do nášho vakcinačného centra, musí požiadať NCZI o zmenu miesta a termínu podania 2. dávky,“ uvádza FN Nitra.

Objednávací systém minulý týždeň spôsobil problémy aj v Bratislave, keď viacerým pridelil rovnaký termín očkovania. Manažment termínov má na starosti NCZI, vakcinačné centrá neurčujú, nemenia termíny ani nepreobjednávajú klientov na očkovanie. Nitrianska nemocnica ale dodáva, že cez ich webstránku sa môžu objednávať ako náhradníci, ak spĺňate kritériá.

zdroj: MZ SR

Očkujú vakcínou Pfizer-Biontech. V súvislosti s druhom dvojdávkovej vakcíny FN Nitra upresňuje informácie.

Ak vám bola podaná prvá dávka od Pfizer-BionTech vo fakultnej nemocnici a pred podaním druhej dávky ste ochoreli na COVID-19, na inú akútnu chorobu, alebo sa vám zhoršili chronické choroby, podanie druhej dávky je tu umožnené minimálne 14 dní od vyliečenia, respektívne stabilizácie chronického ochorenia či skončenia karantény, a to za predpokladu, že pacient nemá žiadne klinické prejavy akútneho ochorenia, ktoré by bolo prekážkou na podanie 2. dávky. „Pacient musí o tom priniesť potvrdenie od svojho praktického lekára. Na podanie 2. dávky za splnenia vyššie uvedeného je možné prísť do nášho vakcinačného centra bez nutnosti preobjednávania v pracovné dni v čase medzi 13:00 a 13:30,“ dopĺňa nemocnica.

Prichádzajúcich klientov prosia, aby na očkovanie chodili s už vyplneným informovaným súhlasom a poučením (2 ks) a zdravotný dotazníkom (1 ks). Oba dokumenty sú k dispozícii na stiahnutie na webe nemocnice.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password