Máte už program na víkend? Nitra ponúka bohatý výber

Záver apríla v meste pod Zoborom ponúka zábavu, tradície aj stretnutie dobrovoľníkov, ktorí dajú do poriadku ďalšiu nitriansku lokalitu.

foto: nh

Zakopnite na stolpersteine

Pestrý program odštartuje už v piatok. O 15. hodine budú na Wilsonovom nábreží slávnostne odhalené kamene zakopnutia, ďalšie budú odhalené na Štefánikovej. Takzvaný stolperstein už v Nitre máme. Prvý bol osadený v roku 2017 na Kamennej ulici. Je poctou Marii Arpássy – Gerstl, ktorú v roku 1941 zavraždili v koncentračnom tábore v Osvienčime. Na tragický osud obetí holokaustu budú upozorňovať aj novoodhalené kamene zakopnutia.

SPUKFest Nitrianskych univerzitných dní

Niekoľkodňové podujatie s desiatkami akcií organizované nitrianskymi univerzitami bude dnes pokračovať aj na Svätoplukovom námestí. Druhý ročník hudobného festivalu začne o 17. hodine. Vystúpia tu napríklad hudobníci a kapely Virvar, Sematam, Medial Banana, Nerieš a Malalata.

Na veľkoplošnej obrazovke bude možné sledovať hokejový zápas (zdroj: FB Mesto Nitra

Hviezdy potrebujú tmu

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pre fanúšikov astronómie opäť organizuje výlet s návom Hviezdy potrebujú tmu. Účastníci sa stretnú sa krátko pred 21.45 na križovatke ulíc Kmeťova a Golianova v Nitre. „Potom spoločne pôjdeme peši po ceste z betónových panelov cca 400 m do poľa smerom k Párovským Hájom, kde na vhodnom tmavom mieste budeme pod vedením člena Slovenského zväzu astronómov Juraja Pecháča spoznávať oblohu len očami, pričom na ukazovanie bude lektor používať laserové ukazovátko,“ informuje KOS.

Sobotu môžete odštartovať prospešným stretnutím dobrovoľníkov pri Rolfesovej bani

Alebo si osviežite šatník na bazári Sekáču a pozriete si stavanie mája v mestskom parku

Nitriansky Sekáč začína s tohtoročnými bazármi Sedemdesiat sukieň mala, kde môžu vopred registrovaní účastníci vyprázdniť svoje prepchaté šatníky a návštevníci si naopak môžu kúpiť oblečenie z druhej ruky za prijateľné ceny. Bazár sa koná pri Sekáči na pešej zóne od 10. do 15. hodiny.

Ak máte radi tradície, o 16.00 hod. by ste už mali byť v mestskom parku na charitatívnej Krojovanej Nitre.

Víkendový program tým nekončí. Napríklad do nedeľe 1. mája môžete navštíviť nábytkársky veľtrh a výstavu Gardenia na Agrokomplexe. „Od dnes až do nedele je pre návštevníkov veľtrhu Nábytok a Bývanie, Gardenia otvorená naša brána B5. Z múzea sa potom bezplatne dostanete vlakom Nitrianskej poľnej železnice do areálu Agrokomplexu. Vlak premáva kyvadlovou formou,“ pripomína Slovenské poľnohospodárske múzeum.

Televízia Nitrička

Forgot Password