Máj bude tento rok plný podujatí: Nitru čaká stavanie mája aj majálesy

Po dvojročnej prestávke, kedy sa tradičné podujatia konali len v obmedzenej miere, sa tento rok „roztrhlo vrece“ s plánom podujatí. A keďže máj je za rohom, v Nitre nebude chýbať tradícia v podobe stavania mája.

foto ilustračná: pixabay.com

Charitatívny majáles s názvom Krojovaná Nitra organizuje nitrianska humanitná spoločnosť Homo nitriensis. Konať sa bude v sobotu 30. apríla o 16. hodine pred starým biskupským hostincom v Mestskom parku na Sihoti. Ako hudobný hosť vystúpi skupina Promis. Tí, ktorí prídu v kroji, budú odmenení darčekom. Vstupné je dobrovoľné a výťažok bude použitý na pomoc odídencom z Ukrajiny žijúcich v Nitre.

Na májové podujatia upozorňuje aj Dom Matice slovenskej v Nitre.

„Jarné zvyky udržiavajú mnohí naši matičiari. Pozývame vás na tradičné stavania májov či májové veselice, ale aj degustáciu vína do rôznych miest, mestských častí a obcí, ktoré patria pod naše pracovisko,“ uvádza Matica.

Máj sa bude stavať aj pri Dome Matice slovenskej v Nitre a to 2. mája. Návštevníci sa tu stretnú o 9.30 hod. Deti budú môcť ozdobiť máj, k dispozícii bude fotokútik Obleč sa do kroja a výstava Gajdošská izba. Na 6. mája je plánovaná akcia Čermáňske červené, na 14. a 27. mája majálesy.

Televízia Nitrička

Forgot Password