Agrokomplex spája obľúbené výstavy: Prinesie inšpirácie pre bývanie aj záhradu

Súčasťou Agrokomplexu bude v najbližších dňoch nielen nábytok a kvety, ale aj ukážka Slovenského múzea dizajnu.

foto: archív TV Nitrička

30. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúra tento rok výstavisko Agrokomplex prepojí s výstavou pre záhradkárov a milovníkov kvetov. Výstava Gardenia ponúka návštevníkov inšpiráciu už 24 rokov, a inak to nebude ani teraz.

Obe výstavy, respektíve veľtrhy budú možné navštíviť od 27. apríla do 1. mája.

Na nitrianskom výstavisku môžete začať hneď od podlahy, pokračovať výberom dverí, navštíviť kúpeľňové štúdio, vybrať si nábytok, ale napríklad aj machové obrazy a závesné rastliny. „Okrem veľkého množstva kvetov a drevín majú na výstave zastúpenie aj grily, skleníky, altánky, záhradné domčeky, bazény, vírivky a ďalšie záhradné príslušenstvo. Rady na nezaplatenie vám poskytnú odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek,“ informuje Agrokomplex.

zdroj: TV Nitrička

Súčasťou výstaviska bude v týchto dňoch aj 23. ročník Fóra dizajnu, kde prestaví svoju zbierku Slovenské múzeum dizajnu.

„Výstava Sedenie 20. a 21. storočie predstavuje zbierku stoličiek a kresiel Slovenského múzea dizajnu (SMD) z minulého storočia a zároveň aj súčasné stoličky a kreslá od slovenských výrobcov a dizajnérov,“ poznamenal Agrokomplex. V rámci Slovenského múzea dizajnu tak návštevníci uvidia napríklad naznámejšiu krmčovú stoličku č. 1 771, ktorá bola najvyrábanejším slovenským vzorom.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password