Predposledný augustový víkend v Nitre bude pestrý. Žiť to bude v Hideparku i na Klokočine

Zavítate na festival, vymeníte si oblečenie alebo pôjdete niekam inam? Na výber máte viacero podujatí.

Milovníci vidieka si prídu na svoje.

Počas týchto dní sa mala uskutočniť medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex. Namiesto nej sa koná podujatie menšieho rozsahu s názvom Tradície slovenského vidieka v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea. Pripravený je pestrý pódiový a sprievodný program.

Čo sa týka sprievodného programu, tak tešiť sa môžete aj na celoslovenskú súťaž v kosení ručnou kosou, ktorá sa uskutoční zajtra, 21. augusta, o 10 hod. Slovenský zväz záhradkárov vám počas podujatia Tradície slovenského vidieka bude napríklad radiť ako pestovať rôzne rastliny. Nitrianska poľná železnica vám umožní odviezť sa na parnej lokomotíve.

V sobotu na pódiu zaspieva speváčka JANISSA a vypočuť si budete môcť aj DH Lieskované. V nedeľu sa vám predstaví FS Nevädza, ale napríklad aj Nitrianska Heligónka. Všetky ostatné potrebné informácie sa dozviete v článku nižšie.

Chrenovské stánky v Nitre – zajtra zaspieva speváčka Veronika Rabada, chýbať nebude po celý čas dobrá nálada.

Ticho nebude ani pred hlavným vchodom na výstavisko Agrokomplex, kde dnes začínajú Chrenovské stánky. Konajú sa pod záštitou mesta a výboru mestskej časti č.7. Aj v tomto prípade vás čaká bohatý program, ale aj jarmok a kolotoče. Na svoje si prídu úplne všetci. Dnes vás napríklad latino rytmami rozhýbe o 19.30 hod. spevák Lazaro a zajtra, 21. augusta, sa môžete tešiť o 21. hod. aj na vystúpenie speváčky, ktorá sa volá Veronika Rabada.

V Hideparku sa bude Flaamovať.

Dnes sa začína aj ďalšie podujatie, kde nebude chýbať taktiež hudba, a ním je Flaam festival v Hideparku. Budete môcť na ňom počuť 25 hudobných interpretov z desiatich štátov. Tešiť sa môžete aj na sprievodný program, a to napríklad na divadelné predstavenie Apokabaret nezávislého divadelného kolektívu Uhol_92. Podujatia sa môže zúčastniť len 800 ľudí, a to kvôli pandémii koronavírusu.

Najprv si vymeníte veci, potom sa deti zabavia.

Na Klokočinskom jarmočisku sa uskutočnia v sobotu až dve podujatia. Od 9. do 14 hod. sa budú predávať alebo vymieňať veci na susedskej burze, ktorá sa volá Klokočinský blšák. Od 15.30 hod. sa bude konať podujatie Klokočina pre deti, kde tí najmenší zažijú poriadnu zábavu. Budú súťažiť a opečú si napríklad aj špekačky. O 20.30 hod. si pozrú dokonca aj animovaný film Rango. Obe podujatia organizuje Pavol Obertáš a Martina Dubaiová.

Foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password