V Nitre sa uskutoční Flaam festival. Vystúpia na ňom slovenskí a aj zahraniční hudobníci

Konať sa bude v nitrianskom Hideparku, a to 20. a 21. augusta 2021.

(zdroj: TASR) Desiatky koncertov a bohatý sprievodný program ponúkne festival Flaam. V nitrianskom Hideparku sa bude konať počas víkendu 20. a 21. augusta.

Pre pandémiu je účasť na festivale obmedzená pre 800 účastníkov, pred ktorými vystúpi 25 hudobných interpretov z desiatich krajín.

„Flaam festival je jedným z mála menších domácich festivalov, ktoré prinášajú na Slovensko aj zaujímavé zahraničné mená. Inak to nebude ani tento rok. Z hudobného programu aj pripravovaného sprievodného programu sme nadšení a nevieme sa dočkať, keď po dvojročnej pauze otvoríme festivalové brány,“ skonštatoval šéfdramaturg festivalu Marián Tesák.

Okrem hudobných vystúpení čaká návštevníkov aj sprievodný program. „Ten budeme odhaľovať postupne. Jeho najvýraznejšou súčasťou však bude divadelné predstavenie Apokabaret nezávislého divadelného kolektívu Uhol_92. Postapokalyptický divadelno-hudobný kabaret režisérky Alžbety Vrzgulovej sa na festivale predstaví v sobotu poobede,“ informovali organizátori.

Ako pripomenuli, po minuloročnom pandemickom ročníku už majú dostatočné skúsenosti s prípravou podujatia v súlade s pandemickými opatreniami. „Bezpečnosť návštevníkov je pre nás prvoradá. Dúfame, že epidemiologická situácia bude na konci leta priaznivá, no hlavne, že väčšina našich návštevníkov už bude v auguste po očkovaní,“ uviedli organizátori.

foto: ilustračné: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password