Klokočina v sobotu zažije zaujímavé udalosti. Najprv blšák a po ňom akciu pre deti

Obe sa uskutočnia na Klokočinskom jarmočisku a organizuje ich Pavol Obertáš a Martina Dubaiová.

Na sídlisku Klokočina, konkrétne na Klokočinskom jarmočisku, sa uskutočnia počas soboty, 21. augusta, dve udalosti. Od 9. do 14. hod. sa bude konať Klokočinský blšák a od 15.30 hod. sa môžu tí najmenší tešiť na podujatie s názvom Klokočina pre deti.

Na susedskej burze, ktorá nesie názov Klokočinský blšák, sa budú predávať alebo vymieňať veci, ktoré už ľudia nepotrebujú.

Ide napríklad o oblečenie a doplnky, bižutériu a šperky, knihy, elektroniku a hračky, domáce potreby a ostatné nepotrebné veci, ktoré by mohol ešte niekto zužitkovať a získa ich len za pár eur. Nadrozmerné veci nenoste. Vymieňať sa budú napríklad aj izbové rastliny a týmto spôsobom si môžu milovníci rastlín rozšíriť svoju zbierku.

„Počet stolov za poplatok je obmedzený, ak si prinesiete vlastný stôl, či deku na ktorú si rozložíte ponúkaný tovar, tiež sa treba registrovať, iba registrovaný záujemcovia budú môcť na podujatí predávať,“ uviedli organizátori podujatia poslanec Pavol Obertáš a členka výboru Martina Dubaiová. Registračný formulár nájdete tu.

zdroj: FB udalosť – KLOKOČINSKÝ BLŠÁK

Po tejto udalosti sa bude konať ďalšia a ňou je Klokočina pre deti. Organizátori si pre nich pripravili rôzne aktivity.

Tešiť sa môžu na rôzne súťaže, opečú si dobroty (tie si môžu priniesť so sebou alebo ich dostanú za symbolickú sumu na mieste), zatancujú si a nebude chýbať ani pit – stop atrakcia. Okrem uvedeného im mestskí policajti a psovod ukážu, ako vyzerá ich práca a deti budú mať šancu sa zdokonaliť aj v dopravnej a environmentálnej sfére, a to zábavnou formou. Na záver, o 20.30 hod. si spoločne vychutnajú animovaný film Rango.

„Toto podujatie vzniklo pod sloganom „Spájame sídliská“ keďže nám pomôžu Tormošani z Chrenovej a my z Klokočiny im budeme túto pomoc opätovať na ich akciách,“ dodali Obertáš a Dubaiová.

zdroj: FB udalosť – Klokočina pre deti

foto: ilustračné: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password