Nitrianska radnica spúšťa zbierku pre utečencov, ktorí prichádzajú do mesta. Zriadený bude aj hotspot

Časť materiálnej pomoci pôjde do logistického centra, ktoré zhromažďuje veci z celého kraja.

Aj mesto Nitra spúšťa vlastnú zbierku materiálnej pomoci, ktorá je určená primárne pre Ukrajincov prichádzajúcich do Nitry. Zbierka bude prebiehať v Kultúrnom centre Zobor na Svätourbanskej ulici dva dni v týždni až do odvolania. Verejnosť môže potrebné veci nosiť v stredy a štvtky od 9. do 17. hodiny.

Aktuálne sa zbierajú hygienické potreby pre dospelých (toaletný papier, tekuté mydlá, dezinfekcia, zubné pasty a kefky, papierové vreckovky), hygienické potreby pre deti (plienky, detské utierky), trvanlivé potraviny pre dospelých, trvanlivé potraviny pre deti do 10 rokov (sunar, výživa, piškóty, kojenecká voda), nealkoholické nápoje, zdravotnícke potreby (lekárnička, obväzy, vitamíny), hygienicky vhodné matrace, karimatky, spacáky, stany, vankúše, prikrývky a deky.

„Časť bude odovzdaná do logistického centra zriadeného mestom, ktoré zhromažďuje veci zo všetkých zbierok v kraji. Následne ich budeme distribuovať na hranice,“ uvádza nitrianska radnica.

Hotspot pre prichádzajúcich utečencov by mal byť zriadené v Centre voľného času Domino na Štefánikovej. Ľudia si tu budú môcť vyplniť papiere, s ktorými pôjdu na oddelenie cudzineckej polície pod Kalváriou, kde boli dodané zábrany, ktorými sa vytvoril koridor pre vybavovanie dokladov a oddelili ho od zvyšku areálu.

Cudzinecká polícia v Nitre aktuálne potrebuje pomoc dobrovoľníkov, ktorí budú tlmočiť z ukrajinčiny. Všetky oddelenia cudzineckej polície teraz pracujú nepretržite.

foto ilustračná: FB Polícia Slovenskej republiky

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password