Výročie ruskej invázie na Ukrajinu ukrajinská komunita a Nitrania strávia spoločne

Stretnutím chcú okrem vzdania úcty zároveň symbolicky poďakovať Slovensku, a špeciálne Nitre, za pomoc a podporu.

Foto: Pixabay.com

Čoskoro uplynie rok od invázie ruských vojsk na Ukrajinu. Nitrianska Mareena, ktorá v meste pomáha cudzincom, pri príležitosti výročia pripravuje spoločné stretnutie ukrajinskej komunity a Nitranov.

„Tento deň – piatok 24. februára 2023 – chceme stráviť SPOLOČNE tak, ako aj celý predchádzajúci rok. Nebolo to iba 12 mesiacov smútku a zúfalstva, ale aj verejnej podpory, prijatia, sociálnej súdržnosti a šance na začiatok v novom domove,“ uvádza Mareena.

Mareena a ukrajinská komunita v Nitre pozývajú v piatok 24. februára o 18. hod. do kultúrneho priestoru bod.K7.

Na spoločnom stretnutí si verejnosť uctí statočnosť Ukrajincov a Ukrajiniek aj ich odhodlanie začať znovu. „Zároveň je stretnutie aj symbolickým poďakovaním Slovensku, a špeciálne Nitre, za solidaritu – za neuveriteľnú pomoc a podporu, ktorú Ukrajincom a Ukrajinkám v Nitre poskytujú jednotlivci, rodiny, miestna samospráva a neziskový sektor,“ dopĺňa Mareena.

Večer bude okrem rozhovorov venovaný ukrajinskej kultúre.

Ukrajinské piesne a autorské básne doplní spevácky zbor ukrajinskej cirkevnej komunity, príhovor a modlitba ukrajinského gréckokatolíckeho kňaza, spoločné vyrábanie sviečok pre Ukrajinu a papierových „holubíc mieru“. Prichádzajúci sa môžu občerstviť, pripravené budú čaj, káva či ukrajinské sladkosti.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password