Čaká nás exotický víkend s bazármi, hudbou, filmom, rodinou a verejnoprospešnými aktivitami

Ďalší víkend v Nitre, ktorý domácim aj návštevníkom poskytne podujatia rôzneho charakteru.

foto: NH

Počasie praje letnému kinu pod hviezdami

Výbor mestskej časti č. 5 a mesto Nitra opäť pozývajú na ďalší ročník obľúbeného podujatia Letné kino na Dieloch. Organizátori pripravili aktivity pre malých aj veľkých a nebude chýbať hudba či premietanie filmu Rabaka, o ktorom rozhodli obyvatelia v hlasovaní. Podujatie začína o 16. hodine v amfiteátri na Dieloch.

zdroj: mesto Nitra

Okrem toho na Svätoplukovo námestie od 23. do 26. júna prebieha Nitriansky street food fest. Stánky sú otvorené od 12. do 22. Hodiny.

Na bazároch už kúpite aj izbové kvety

sobotňajšie dopoludnie môžete stráviť v Dome Matice slovenskej v Nitre na Dolnočermánskej, kde sa od 8. do 13. hodiny bude konať Blšák troch blšiek. Okrem oblečenia tu však tento raz kúpite aj izbové rastliny.

A v čase od 10. do 15. hodiny by ste sa mali zastaviť aj na pešej zóne pred nitrianskym Sekáčom, kde bude tiež prebiehať bazár Sedemdesiat sukieň mala.

Súčasťou bazára bude však aj workshop z Igor Hanečák recyklátor. Autor projektu ukáže, ako sa dá potlačiť oblečenie linorytom. Budete na to potrebovať vlastný (ne)nosený kúsok oblečenia ideálne svetlej farby.

Pokračuje upratovanie Nitry

V sobotu 25. 6. sa medzi 9. a 12. hodinou môžete pridať k dobrovoľníkom a vyčistiť časť Nitry. Zraz je na Vodnej ulici, pomôcky na upratovanie budú k dispozícii na mieste. Vítaní sú všetci, ktorým záleží na čistote prostredia.

zdroj: TIC Nitra

Exotické dopoludnie na Dražovskej

Ak by ste chceli stráviť trochu exotickejšie dopoludnie, na strednej odbornej škole veterinárnej na Dražovskej ulici sa od 9. do 13. hodiny koná podujatie pre chovateľov a rodiny s deťmi, kde bude možnosť si pozrieť a zakúpiť množstvo exotických zvierat.

Pripravte deti na bezpečné prázdniny

Občianske združenie Bona Via opäť organizuje podujatie s názvom Bezpečne na prázdniny. V sobotu 25. júna od 14. do 17. hodiny na dopravnom ihrisku na Chrenovej 1 si návštevníci zopakujú pravidlá cestnej premávky. Pripravené budú aj ukážky techniky a práce polície, hasičov, záchranárov, odťahovej služby, simulácia dopravnej nehody aj ukážky práce kynológov.

V botanickej záhrade sa koná exteriérová výstava

Združenie architektov Nitry so spoluorganizátormi pripravilo exteriérovú výstavu o českom záhradnom umení a krajinárskej architektúre 19. a 20. storočia v kontexte svetového vývoja. Záujemcovia si budú môcť výstavu pozrieť už o 16. hodine v Botanickej záhrade Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Sobotný večer ukončí kultúra a hudba

Priestory KC Zobor zaplnia orientálne melódie. Tentokrát sa bude tancovať so šľachetným cieľom.

Výťažok z benefičnej akcie Amies Hafla 2o22 poputuje organizácii Človek v ohrození. Takzvanú haflu – oslavu tanca plnú orientálnych melódií, pohody a rodinnej atmosféry, budú môcť zažiť všetci, ktorí v sobotu 25. júna o 18.00 h prídu do Kultúrneho centra Zobor. Pripravujú ju „Amiesky“ zo skupiny Amies, ktoré tak chcú vysloviť vďaku svojim fanúšikom a podporovateľom.

V priebehu týždňa sme vás informovali, že folklórny súbor Zobor oslavuje 66. výročie.

Významný dátum oslávi aj podujatím Do jedného domu, ku jednému stolu divadla Andreja Bagara o 17. hodine. A hudobný večer si vďaka súťaži s Nitrianskym hlásnikom užije aj jedna z našich čitateliek, ktorá vyhrala dva lístky na koncert Petra Nagya.

Nedeľu môžete stráviť s rodinou na Kalvárii

Okrem svätej omše si môžete vychutnať napríklad piknik v tráve s Nitrianskym komorným orchestrom a množstvo zábavných a edukatívnych hier pre deti a rodiny.

Víkend zakončí ďalší z koncertov 31. ročníka Medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2022. Predposledný koncert festivalu sa koná v Piaristickom kostole svätého Ladislava o 19. hodine.

Televízia Nitrička

Forgot Password