Nitra bude tento víkend oslavovať 14. ročník Medzinárodného dňa rodiny

Celodenný program pre rodiny s deťmi sa bude konať na Kalvárii.

foto ilustračná: pixabay.com

Témou aktuálneho ročníka Dňa rodiny je motto: Nad(ý)chnime sa! Vybrané bolo vzhľadom na súčasnú tému. „Kampaň Deň rodiny chce do rodín a spoločnosti priniesť odkaz o potrebe sa znovu nadýchnuť a objavovať to dobré, čo nás spája,“ uvádzajú organizátori.

Motto naznačuje pokus znovu sa nadýchnuť, uvedomiť si vzájomnú potrebu, nabrať čerstvé sily a snahu kráčať ďalej.

„Sme krehkí a navzájom sa potrebujeme. Nielen počas pandémie, ale aj teraz, počas skúšky vojnového konfliktu. V mnohých rodinách sme dospeli do štádia rozdelenia, znechutenia, únavy a strácame dych…,“ dodávajú oragnizátori a pripomínajú, že Deň rodiny ponúka reštart a zlepšenie manželských a rodinných vzťahov.

Medzinárodný deň rodiny bol vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov na 15. mája. Na Slovensku sa bude pod hlavičkou Fóra kresťanských inštitúcií konať 14. raz. Podujatia k sviatku rodiny sa konajú v mestách a obciach počas mája a júna v spolupráci s lokálnymi prorodinnými aktérmi, samosprávami a cirkvami.

V Nitre sa bude Deň rodiny oslavovať 26. júna na Kalvárii.

Okrem krížovej cesty a svätej omše si návštevníci môžu užiť piknik v tráve s Nitrianskym komorným orchestrom. Popoludňajší program bude určený najmä deťom. Pripravené budú aj stánky s občestvením, detský kútik a návštíviť bude možné tiež Misijné múzeum.

zdroj: FB Deň rodiny – diecézne stretnutie rodín

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password