Folklórny súbor Zobor oslavuje 66. narodeniny, oslávi ich programom Do jedného domu, ku jednému stolu

Folklórny súbor Zobor je súčasťou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a patrí medzi najstaršie a najznámejšie folklórne telesá na Slovensku.

Pri príležitosti osláv založenia súboru si jeho členovia pripravili slávnostný program Do jedného domu, ku jednému stolu, ktorý je zároveň venovaný aj okrúhlemu 65. výročiu, oslava ktorého sa kvôli pandémii nemohla uskutočniť.

Slávnostný program Do jedného domu, ku jednému stolu, reflektuje prácu súboru za posledných šesť rokov, z ktorých posledné dva boli poznačené pandémiou.

„Pozostáva z prepojenia štyroch programových celkov z rôznych častí Slovenska, a to konkrétne z Tekova, Poluvsia, Rejdovej a Telgártu. Názov symbolizuje spojenie rôznorodých celkov, z ktorých sa každý vyznačuje iným choreografickým prístupom spracovania pôvodného materiálu a rôznou úrovňou štylizácie,“ hovorí umelecký vedúci Ondrej Debrecéni.

Zoboristi divákom predstavia Poluvskie krútenia, Telgártske tance, Povedz, že mi ďouča a Tekov. Choreografiu pripravila Ľubica Mešková, Martin a Tatiana Urbanovci, Stanislav Marišler a Alfréd Lincke.

„Na dotvorenie celkového umeleckého dojmu budú jednotlivé choreografie popretkávané speváckymi vstupmi a orchestrálnou skladbou. Hudobne program upravil Štefan Molota a FS Zobor. Na vokálnej príprave spolupracovala Margita Jágerová, Jana Ambrózová a Mária Huňáková,“ dodáva univerzita.

O. Debrecéni: „Všetci naši súboristi sa už mimoriadne tešia na svetlo javiska a na svojich nadšených divákov“.

Diváci sa na slávnostný program môžu tešiť 25. júna v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Uskutoční sa pod záštitou rektorky SPU v Nitre Klaudie Halászovej a je súčasťou osláv 70. výročia vzniku SPU v Nitre.

Informácie o vstupenkách nájdete tu a na jeho sociálnych sieťach (FB: Folklórny súbor ZOBOR, IG: @fszobor).

Zdroj: SPU v Nitre, foto: FB FS Zobor

Televízia Nitrička

Forgot Password