Priestory KC Zobor zaplnia orientálne melódie. Tentokrát sa bude tancovať so šľachetným cieľom

Výťažok z benefičnej akcie Amies Hafla 2o22 poputuje organizácii Človek v ohrození.

Takzvanú haflu – oslavu tanca plnú orientálnych melódií, pohody a rodinnej atmosféry, budú môcť zažiť všetci, ktorí v sobotu 25. júna podvečer prídu do Kultúrneho centra Zobor. Pripravujú ju „Amiesky“ zo skupiny Amies, ktoré tak chcú vysloviť vďaku svojim fanúšikom a podporovateľom.

„Podujatia sa môže zúčastniť každý, kto má rád tanec a chce podporiť zaujímavé kultúrne aktivity v Nitre. Pod heslom Tanec nás spája by sme chceli spojiť rôzne tanečné zoskupenia a netanečnú verejnosť v spoločnej myšlienke pomoci druhým,“ informovala lektorka tanca Hana Košťaliková.

Večer orientálneho tanca prinesie na jedno pódium nielen tanečnice z domáceho nitrianského zoskupenia Amies, ale i spriatelené tanečnice z Bratislavy, Trnavy či Ružomberku.

„Diváci sa tak môžu tešiť na klasický orientálny tanec, ale i na zaujímavé formy orientálneho tanca s činelkami, závojmi či sukňami, na skupinové, ale i na individuálne vystúpenia, a dokonca i na tanec s bábätkom v šatke,“ pokračuje spoluorganizátorka podujatia.

Tento rok chcú tancom pomôcť iným a ukázať, že tanec ľudí spája.

„Ako každý z nás, i my citlivo vnímame aktuálnu situáciu v susednej Ukrajine. Cítime povinnosť pomôcť ľuďom zasiahnutých vojnou a to tou, pre nás, najmierovejšou cestou – tancom. Preto vyzbierané financie darujeme organizácii, ktorá sa pomoci vojnovým odídencom aktívne venuje, organizácii Človek v ohrození,“ uzatvára H. Košťaliková.

Vstupné na Amies Hafla 2o22 je dobrovoľné.

foto: FB Amies

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password