Zmeňte svoje mesto, hlasujte za projekty

Stále máte možnosť vyberať z 29 projektov a hlasovaním podporiť ten „váš“.

Športové, kultúrne a najmä komunitné projekty vám aj tento rok prinesie grantový program Mením moje mesto 2020. Program, ktorý sa usktutočňuje v spolupráci s mestom Nitra a Nitrianskou komunitnou nadáciou aktuálne ponúka 29 projektov.

Na hlasovanie za tie, ktoré vás zaujali, máte ešte približne dva týždne.

Vyberáte si tri projekty z troch kategórií: ochrana životného prostredia, podpora komunitného života v meste a verejné priestory.

Životné prostredie podporíte napríklad hlasovaním za projekt Spolu recyklujeme, teda sme. Sľúbené sú pravidelné prednášky o udržateľnej móde, ekologickej stope, recyklovaní textilu, ale aj koncerty, čítačky či výtvarné aktivity. „Cieľom projektu je vytvoriť bázu pre stretávanie komunity, ktorá sa zaujíma o ekológiu, aby sme začali od seba, ak chceme zlepšiť životné prostredie,“ vravia predkladatelia. V rámci ekológie môžete hlasovať aj za komunitné kompostovisko alebo skvalitnenie vody jazera Veľká Hangócka.

Hokejbal, volejbal, street workout, petang, streetball a ďalšie športové aktivity pre deti a mládež sú opäť v ponuke.

V areáli miestneho ihriska v Dražovciach by aj vďaka vám mohlo vzniknúť športovisko pre plážový volejbal. Predkladatelia majú, v prípade úspechu, záujem organizovať tu aj pravidelné turnaje. Hokejbalový areál sa už síce využíva, no treba ho ešte dobudovať. Zlepšiť by chceli kabíny, tribúny, sociálne zariadenia, ale aj okolie areálu na Dražovskej.

Nezabudlo sa ani na kultúru.

Ak vás zaujíma dizajn, podporte projekt Deň architektúry. Ak ste skôr fanúšik filmov možno vás osloví Letné kino. Pre knihomoľov je v ponuke Kníhkupecká. A len také prijemné posedenie s občerstvením a dobovou atmosférou si môžete užiť na už tradičnom pikniku pri Dražovskom kostolíku.

Kompletný zoznam nápadov, ktoré majú podporiť rozvoj mesta, nájdete na webe mmm.hlasobcanov.sk. Hlasovať môžete do 15. apríla 2020 do 23.59. Hlasovanie je bezplatné a z jedného telefónneho čísla môžete hlasovať iba raz, preto vyberajte dôkladne a nezabudnite si prečítať detaily kreatívnych projektov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password