Dodržiavanie opatrení v prevádzkach sa bude kontrolovať

Epidemiologická situácia zaradila väčšinu slovenských okresov podľa covid automatu do oranžovej a červenej farby a situácia si vyžiadala sprísnenie pravidiel. Na to, či ich prevádzkovatelia dodržiavajú si posvietili hygienici spolu s policajnými zložkami náhodnými kontrolami.

Kontroly sa sústreďujú na dodržiavanie opatrení v prevádzkach verejného stravovania, v potravinách, v ubytovacích zariadeniach, v posilňovniach, wellness či ďalších zariadeniach v červených a horších okresoch. „Regionálne úrady verejného zdravotníctva spoločne s políciou zintenzívňujú pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu mimoriadne kontroly dodržiavania protiepidemických opatrení vyplývajúcich z platných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva pre Nitriansky kraj.

RÚVZ týždenne vykonajú v priemere do 2 000 plánovaných kontrol prevádzok, no v súčinnosti s políciou sa má počet navýšiť. Kontrolovať sa bude i dodržiavanie domácej karantény.

Dohľad nad rešpektovaním nariadení RÚVZ NR uskutočňujú aj pri organizovaní hromadných podujatí, ako sú športové či kultúrne udalosti, diskotéky, svadby alebo oslavy. Plánované kontroly sa však uskutočňujú aj v okresoch, kde je situácia lepšia.

Televízia Nitrička

Forgot Password