Zariadenie pre seniorov Zobor je v karanténe

Testy vyradili z pracovného procesu aj zamestnancov kuchyne na Baničovej ulici, ktorí boli v kontakte s pozitívnou kolegyňou.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Piatkové testovanie v zariadení odhalilo 22 osôb s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus. Podľa Timey Galovej z nitrianskeho mestského úradu však väčšina seniorov nemala žiadne príznaky. U dvoch pozitívnych sa prejavila len slabá nádcha. „Pozitívne testovaní zamestnanci pociťovali prejavy nachladnutia a celkovú slabosť,“ objasnila Timea Galová.

Osoby s pozitívnym výsledkom testu boli odčlenené od suspektných. Všetky potrebné služby pre klientov, ktorí sú v karanténe, budú zabezpečovať dobrovoľníci z radov zamestnancov prihlásených do 10-dňovej služby. „Od 1. 12. ich vystrieda druhý tím zamestnancov, ktorí sú momentálne v dobrovoľnej karanténe,“ dodala nitrianska radnica.

Pozitívne testovaná bola aj zamestnankyňa kuchyne na Baničovej ulici, v karanténe sú tak aj všetci jej kolegovia zo spoločnej zmeny.

Strava pre seniorov a zamestnancov zariadenia na Zobor je zabezpečovaná v jednorazových menu boxoch. Pre zamestnancov mestského úradu sú obedy naďalej zabezpečované prevádzkou kuchyne v Olympii, ale bez možnosti výberu z viacerých jedál.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password