Z vyše 66-tisíc oprávnených voličov v Nitre môže dnes prvýkrát voliť 4136 mladých ľudí

V Nitre budú prostredníctvom špeciálnej urny voliť aj covid pozitívni voliči v domácej izolácii.

zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Volebné miestnosti sú už nejaký čas otvorené. V Nitre dnes zasadá 71 okrskových volebných komisií. Navštíviť ich a odovzdať svoj hlas môžete od 7.00 do 20.00 hod.

„Okrsky sú zriadené na obvyklých miestach, o ktorých boli obyvatelia informovaní oznamom o voľbách doručeným do schránok,“ uviedol hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Najčastejšie ide o budovy základných škôl, kultúrnych domov, centier voľného času a napríklad aj o priestory inšpektorátu práce.

Z celkových 66 693 oprávnených voličov môže dnes po prvýkrát voliť 4 136 z nich.

„Najväčší okrsok je ten s číslom 6, kde je evidovaných 2 523 voličov. Naopak, najmenší je okrsok číslo 7, kde je zapísaných iba 413 voličov,“ informuje Tomáš Holúbek. Podľa radnice sa obe zhodou okolností nachádzajú v Centre voľného času Domino na Štefánikovej triede.

Prvý raz s Covidom.

Prebiehajúce spojené voľby sa prvýkrát konajú s novinkou – špeciálnymi komisiami, ktoré pôjdu ku covidovým pacientom v domácej karanténe. Covid pozitívni voliči mohli do piatku do 12.00 hod. požiadať o špeciálny spôsob hlasovania prenosnou urnou. „V Nitre sa prihlásilo 9 ľudí s Covidom, za ktorými vyšleme prenosné urny,“ dodal hovorca.

Televízia Nitrička

Forgot Password