Voľby 2022: V Nitre sa tvoria dlhé rady pred volebnými miestnosťami

Spojené voľby sú v Nitre spojené so zvýšeným náporom. Museli pridať plenty a pred volebné miestnosti umiestniť stoličky.

foto ilustračná: archív TV Nitrička

Spojené voľby v Nitre majú zatiaľ pokojný priebeh, jediným problémom sú dlhé rady pred volebnými miestnosťami. Na niektorých miestach a v určitom období čakajú ľudia aj hodinu, volebné miestnosti sa rýchlo plnia.

„Na miestach s výnimočným náporom voličov priebežne pridávame plenty a pri radoch pred volebnými miestnosťami umiestňujeme stoličky,“ skonštatoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

V meste pod Zoborom je zriadených 71 okrskov. V zoznamoch je zapísaných celkovo 66.693 oprávnených voličov vrátane 4136 prvovoličov. Špeciálna komisia v dopoludňajších hodinách navštívila deväť ľudí v domácej izolácii s ochorením COVID-19, ktorí si vyžiadali prenosnú urnu. Každý z nich už bez problémov odvolil, potvrdil Holúbek.

Voľby v NSK sa začali načas, zatiaľ je ich priebeh bezproblémový

Voľby v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) prebiehajú pokojne a bez problémov. Pre TASR to povedal predseda volebnej komisie NSK Tibor Ujlacký.

Ako uviedol, volebné miestnosti sa vo všetkých volebných obvodoch v kraji otvorili načas a bez komplikácií.

„Momentálne je na výjazde kontrolná skupina, zatiaľ nám jej členovia nehlásili žiadne komplikácie či incidenty,“ doplnil Ujlacký. Voliči v NSK si vo voľbách do krajskej samosprávy vyberajú v ôsmich volebných obvodoch spomedzi 393 kandidátov.

Televízia Nitrička

Forgot Password