Víkendové podujatia privítajú letné prázdniny a mestské slávnosti

Cez víkend sa môžete zúčastniť napríklad pokusu o slovenský rekord, stretnutia veteránov, letného kina na hrade, ale tiež prvého dňa mestských slávností.

foto: NH

Všetkým je horúco, hokejbalistom bude ešte horúcejšie

Nitrianski hokejbalisti sa totiž rozhodli, že chcú prekonať svoj rekord spred niekoľkých rokov. V priestoroch pri Základnej škole kráľa Svätopluka odohrajú trojdňový 50-hodinový maratón.

Podujatie sa v prípade úspechu zapíše do Knihy slovenských rekordov.

Návštevníkov lákajú na sprievodný program, možnosť stanovania a exhibičný zápas Borisa Valábika a Mariána Gáboríka proti nitrianskym hokejistom.

V kasárňach sa koná stretnutie veteránov a motoristov

Celoslovenské stretnutie sa koná 1. a 2. júla v kasárňach pod Zoborom. Aj tu bude možnosť využiť stanové mestečko, občerstviť sa, zasúťažiť si v tombole a vyskúšať špeciálne moto atrakcie pre deti. Účastníci sa v sobotu o 13. hodine vydajú na spoločný výjazd.

Začína letné kino v gotickej priekope

V rámci programu Leto na Nitrianskom hrade je dnes o 21. hodine premietaný prvý z vybraných filmov. Súčasťou letného kina pod hviezdami je možnosť využiť výstup na vežu a pozrieť si večernú Nitru. Prvým premietaným filmom bude 1. júla česká komédia Mimoriadna udalosť.

V Hideparku sa v piatok koná tradičná oslava leného slnovratu v rytmoch bubnov, tanca a ohňa. Jánske ohne začínajú o 20.30 hod.

Teploty klesnú, sobota bude ideálna na turistiku

Cyklo-turistický klub Dolná Nitra v sobotu 2. júla pozýva na turistický výstup na Žibricu. Účastníci sa stretávajú o 10.10 hod. pri liečebnom ústave.

Na Kyneku privítajú prázdniny.

Podujatie Hurá, na prázdniny sa koná v sobotu o 15.00 hod. na futbalovom ihrisku na Kyneku. Popoludnie plné zábavy, hier pre deti, penovej párty a maľovania na tvár organizuje výbor mestskej časti Diely, Párovské Háje, Kynek, Mlynárce a mesto Nitra. Predstaví sa aj Dobrovoľný hasičský zbor Nitra.

Cez cestovateľské zážitky sa dostanete z Nitry až do Indie

Aj taký výlet môžete zažiť v sobotu o 19. hodine v Stredovekej taverne: „Navštívime napríklad tajomnú dedinu astrológov a prastarý kmeň v južnej Indii, potom sa presunieme na sever do mystických Himalájí, kde sa dodnes praktizuje mnohomužstvo a každodenný život riadia dedinské božstvá“.

V nedeľu začínajú mestské slávnosti Nitra, milá Nitra

Potrvajú od nedele do utorku, kedy sa slávi Sviatok sv. Cyrila a Metoda.

Televízia Nitrička

Forgot Password