Hokejbalisti chcú v Nitre vytvoriť nový rekord: Trojdňový maratón sa zapíše do Knihy slovenských rekordov

Vyvrcholením otvorenia bude exhibičný zápas Borisa & Brambora s nitrianskymi hokejistami.

foto: NH

Snaha o dosiahnutie slovenského rekordu bola v Nitre pred štyrmi rokmi úspešná. Hokejbalový maratón v trvaní 36 hodin sa konal v športovom areáli ZŠ kráľa Svätopluka v Nitre a je zapísaný v Knihe slovenských rekordov. Hokejbalisti chcú teraz prekonať svoj úspech, hokejbalový maratón chcú natiahnuť na 50 hodín.

„Presne toľko budeme hrať nepretržite hokejbal, vo dne, v noci, za každého počasia. Nebude to jednoduché, no s dobrou náladou a správnou partiou to dokážeme,“ uvádza Hokejbalový klub Nitrianski rytieri.

Maratón začne už zajtra 1. júla o 12. hodine. Odštartuje ho hokejbalová mládež a vyvrcholením otvorenia bude o 18. hodine exhibičný zápas Borisa Valábika a Mariána Gáboríka, ktorí si zmerajú sily s hokejistami HK Nitra.

„Počas celého trvania podujatia budú prítomní komisári Slovenských rekordov, ktorí budú dohliadať na jeho priebeh a veríme, že v závere napokon potvrdia vytvorenie nového slovenského rekordu,“ vyjadrila sa Nitrianska hokejbalová organizácia.

Športové podujatie sa opäť koná v areáli pri ZŠ kráľa Svätopluka. Priamo v areáli bude možné aj stanovať. Podľa ogranizátorov tu budú pripravené sprievodné aktivity pre deti, športové aktivity, skákací hrad a nafukovacia šmykľavka. K dispozícii bude aj bufet, otvorený nonstop počas celého trvania maratónu.

Prečítajte si aj články s podobnou témou:

Šport, ktorého začiatky na Slovensku siahajú do obdobia socializmu prilákal pod Zobor slovenské aj zahraničné kluby.

Z grantového programu bol podporený projekt dobudovania a rozvoja hokejbalového areálu.

Televízia Nitrička

Forgot Password