Veľkokapacitné centrum pre Ukrajincov mení stránkové hodiny

Počet prichádzajúcich klesá, veľkokapacitné centrá pre odídencov preto skracujú stránkové hodiny.

foto: HaZZ SR

Veľkokapacitné centrum pre odídencov z Ukrajiny v Nitre stále funguje na výstavisku Agrokomplex. Už nejaký čas však počet prichádzajúcich klesá. Nitrianska krajská polícia potvrdzuje, že v posledných dňoch je tu menší ruch, ako v prvých týždňoch po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

„Záujem oň je však stále a denne ho vyhľadá aj niekoľko desiatok ľudí. Pri ich vybavení pomáhajú aj dobrovoľníci, ktorí by si za svoju trpezlivosť a ochotu zaslúžili medailu,“ uviedla krajská polícia. Centrum v súčasnosti funguje 24 hodín, sedem dní v týždni.

Stránkové hodiny sa však zmenia a od pondelka 25. apríla bude fungovať v zmenenom režime, a to od pondelka do nedele od 7. do 19. hodiny.

„Momentálne sa agenda sústreďuje najmä na prihlasovanie a odhlasovanie pobytu. Zmeny v adrese pobytu už nevykonávame a s touto požiadavkou smerujeme žiadateľov na príslušný obecný alebo mestský úrad,“ dodáva nitrianska krajská polícia.

Podľa Denníka N Ministersvto vnútra SR mení stránkové hodiny aj v centrách v Žiline a Bratislave. Centrá v Michalovciach a v Humennom budú naďalej fungovať v 24-hodinovom režime. Rezort zmenu odôvodnil menším záujmom počas nočných hodín a efektívnym využívaním kapacít cudzineckej polície.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password