Veľkokapacitné centrum pre odídencov v Nitre prejde do spiaceho režimu

Rozhodnutie vyplýva zo znižujúcej sa vyťaženosti centra.

Registračné centrum pre Ukrajincov na Agrokomplexe (foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj)

Odídenci z Ukrajiny od marca svoj pobyt na Slovensku vybavovali vo veľkokapacitnom centre zriadenom na výstavisku Agrokomplex. Od 21. marca 2022, kedy bolo zriadené, v ňom o dočasné útočisko požiadalo 4 345 odídencov.

K 3. augustu 2022 o dočasné útočisko na celom území Slovenska požiadalo celkovo 88 190 žiadateľov. Od 24. februára tohto roka z Ukrajiny na Slovensko prišlo 665 158 osôb, mnohí z nich sa však vrátili. Celkový počet osôb na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu od 24. februára dosiahol 424 222 ľudí, doplnil rezort vnútra.

„Na základe vyhodnotenia vyťaženosti veľkokapacitného centra v Nitre v posledných týždňoch pristupuje ministerstvo vnútra k jeho uvedeniu do spiaceho režimu,“ oznámilo Ministerstvo vnútra SR.

Veľkokapacitné centrum bude na výstavisku fungovať do piatka 5. augusta do 19. hodiny.

Od pondelka 8. augusta 2022 budú registrácie na dočasné útočisko prebiehať opäť na Oddelení cudzineckej polície v Nitre.

Oddelenie bude na Rázusovej ulici k dispozícii od pondelka do piatku od 7.30 do 19.30 hod. „Doplnkové služby týkajúce sa poskytovania ubytovania, sociálnej, zdravotnej či psychologickej pomoci budú môcť odídenci využiť na pracovisku Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre na Štefánikovej triede 88,“ informuje ministerstvo vnútra.

Televízia Nitrička

Forgot Password