Valentín nie je len dňom zamilovaných, ale aj Medzinárodným dňom darovania knihy

V Nitre je knihy možné darovať krajskej knižnici aj občianskemu združeniu.

14. február, teda Valentín, roky poznáme ako sviatok zamilovaných. Ale tento deň je zároveň aj Medzinárodným dňom darovania knihy. V Krajskej knižnici Karola Kmeťka počas februára prebiehajú rôzne podujatia. Oslavuje sa 30. výročie pobočky na Klokočine, spomínaný Valentín ale aj deň darovania knihy.

„Doma máme knihy, ktoré sme prečítali, no už sa k nim nikdy nevrátime. Vyrástli sme z istého žánru a máme málo miesta na poličkách. Pozeráme sa na hŕbu kníh, ktoré sme nestihli prečítať a zároveň vieme, že ich nikdy čítať nebudeme. Sťahovali sme sa a zrazu máme problém, čo s mnohými knihami zo súkromnej knižnice,“ uvádza Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Riešením je práve darovanie kníh priateľom, rodine či knižniciam.

„Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre podporí tento deň formou formou zbierky kníh. Vyzbierané knihy poputujú do detských domovov, nemocnice a domovov dôchodcov v Nitre,“ uvádza knižnica. Darovať môžete beletriu, detské aj náučné knihy. Krajská knižnica bude darované knihy prijímať od 14. do 28. februára.

Knihy je možné darovať aj občianskemu združeniu Podaj mi ruku.

„Priatelia, ak máte vo svojej knižnici knihy, ktoré vám zaberajú miesto, ale mohli by potešiť ,čitateľskú dušičku‘ alebo niekoho iného, budeme vďační, ak nám ich prinesiete do nášho združenia,“ informuje OZ, ktoré sídli na Mestskej tržnici v Nitre. Knihy musia byť čisté a zachovalé. Do infocentra na tržnici ich môžete nosiť v pondelky a stredy od 10. do 16. hodiny a v piatok od 9. do 17. hodiny. Knihy sa predávajú za symbolickú cenu a výťažok z predaja je určený pre deti a rodiny v núdzi.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password