V Nitrianskom kraji bude od pondelka 3. mája 5 ružových okresov

K štyrom doterajším sa pridá okres Komárno.

foto: MZ SR

Vláda SR dnes schválila rozdelenie okresov podľa Covid automat, ktoré bude platiť v týždni od pondelka 3. mája. Na základe aktualizácie Slovensko zostáva bez čierneho okresu. V menej prísnej bordovej fáze bude 10 okresov, červených v druhom stupni bude 60 a ružových bude 9.

V treťom stupni varovania sú okresy Ilava, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Martin, Myjava, Poltár, Považská Bystrica, Trenčín, Turčianske Teplice a Tvrdošín. V druhom stupni varovania sú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I.-V., Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a okres Zvolen. V prvom stupni varovania sú okresy Dunajská Streda, Komárno, Nitra, Nové Zámky, Skalica, Sobrance, Stropkov, Topoľčany a okres Zlaté Moravce.

V ružových okresoch prvého stupňa treba na cestu do práce najviac 21-dňový test, v druhostupňových červených okresoch sa vyžaduje najstarší 14-dňový test. Do obchodov, služieb, múzeí či galérií sa ale dostanete s maximálne 7-dní starým testom.

foto ilustračná: unsplash.com

Pre regióny od pondelka funguje aj takzvaný Covid školský automat, na základe ktorého sa školy v regiónoch vracajú k prezenčnej výučbe.

K 4 doterajším ružovým okresom Nitrianskeho kraja, v ktorých môžu byť otvorené všetky ročníky materských, základných a stredných škôl, sa od pondelka pridá ďalší. Ide o okresy Nitra, Nové Zámky, Zlaté Moravce a od 3. mája aj okres Komárno. Zvyšné dva okresy kraja Šaľa a Levice zostávajú v bordovej fáze. Otvorené tu budú materské školy, prvý stupeň základných škôl, 8. a 9. ročník základných škôl, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, končiace ročníky stredných škôl a základné umelecké školy.

Vo všetkých okresoch okrem čiernych sa po novom ruší povinnosť žiakov a rodičov preukazovať sa negatívnym testom na koronavírus, prípadne jeho alternatívou.

Televízia Nitrička

Forgot Password