V Nitre bolo zaočkovaných 111 seniorov. Vakcínu dostali aj zamestnanci, ktorí sa o nich starajú

Klientov a zamestnancov očkoval výjazdový tím z fakultnej nemocnice.

zdroj: Správa zariadení sociálnych služieb

Očkovanie v Nitre pokračuje. Vakcínu včera dostalo 111 klientov v jednom z mestských zariadení pre seniorov. Zastupujúca riaditeľka Správy sociálnych služieb Libuša Mušáková uviedla, že reakcia klientov na očkovanie bola veľmi dobrá. Niektorí pociťovali len slabú bolesť v mieste vpichu a dvaja z klientov mali na druhý deň teplotu 37,1 °C, čo je považované za bežné a krátkodobé účinky. Podľa riaditeľky sú klienti na vakcíny zvyknutí, každý rok sú totiž očkovaní proti chrípke.

Záujem o vakcínu bol značný.

zdroj: Správa zariadení sociálnych služieb

„Vakcínu očakávali. Viete, aj oni sledujú televíziu, vidia, čo sa deje a už sa pýtali, kedy prídu na rad. Berú to tak, že po očkovaní to už bude fajn,“ dodala. Očkovanie trvalo tri hodiny. V Zariadení pre seniorov Zobor ho vykonala výjazdová očkovacia služba z nitrianskej Fakultnej nemocnice.

Dvaja lekári a dve sestry zaočkovali aj 40 zamestnancov, ktorí sa o starších a chorých klientov starajú, na vakcínu teda majú nárok. Z 215 zamestnancov Správy zariadení sociálnych služieb mesto Nitry je dnes zaočkovaných 85.

„Som veľmi rád, že môžeme týmto spôsobom chrániť zdravie a životy tých najzraniteľnejšíchnašich seniorov. Zároveň som s nadšením prijal správu, že Slovensko kúpilo 4 milióny nových dávok vakcíny a že sa nám rozbieha aj očkovanie seniorov žijúcich vo vlastných domácnostiach,“ poznamenal primátor Nitry Marek Hattas.

Ide o očkovaciu látku vyvinutú firmou Pfizer-BioNTech.

Vakcinácii predchádzala príprava na samotné očkovanie a administratívu. „Na webe sme zverejnili informáciu o očkovaní pre rodinných príslušníkov klientov, informovali o tom aj naše sociálne pracovníčky. Klienti museli podpísať informovaný súhlas,“ hovorí Libuša Mušáková.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password