V nemocnici vedia otestovať len istý počet ľudí, ostatní musia čakať. Aj na Klokočine vznikajú rady

V Nitre začal ďalší deň bezplatného antigénového testovania. Obe sprevádzkované odberné miesta evidujú záujem.

Fakultná nemocnica upozorňuje, že počet testov, ktoré vedia zdravotníci v areáli na Špitálskej ulici vykonať, je obmedzený. Počas pondelka otestovali 330 ľudí, za včerajšok už vykonali 400 testov. „Radi by sme Vás upozornili, že od 13.00 hod., podľa skúseností z prvých dní, vieme vyšetriť 120 ľudí, policajné zložky tento počet odrátajú a ostatní sú nútení buď počkať do ďalšieho dňa, alebo využiť iné odberné miesto v meste Nitra,“ uviedla nemocnica, ktorá ďakuje aj tým, ktorí prichádzajú a sú maximálne disciplinovaní a trpezliví.

V nemocnici po prvom dni testovania zmenili čas odberov. K dispozícii sú tu len v pracovných dňoch od 8.00 do 14.30 hod.

antigénové testovanie vo Fakultnej nemocnici Nitra

Od 12.00 hod. zase začína antigénové testovanie na Dolnočermánskej ulici 64 u hasičov. Trvá až do 20.00 hod. Odbery vykonávajú hasičskí záchranári, ktorí majú s testovaním skúsenosti už od marca. O bezplatné mobilné odberové miesto je aj tu záujem. Vznikajú ale aj problémy s parkovaním najmä popoludní, keď sa obyvatelia okolitých ulíc vracajú z práce a pre nápor ľudí čakajúcich na testovanie nemajú kam zaparkovať, ich miesta sú totiž obsadené.

testovanie na Dolnočermánskej

Môžete ale zaparkovať na vhodnejších miestach v okolí a k hasičskej stanici prejsť peši.

„Testovanie na tomto mobilnom odberovom mieste prebieha v súčinnosti s Okresným úradom,“ vraví prednostka úradu Eva Hajdamárová. Za včerajšok zdravotníci vykonali približne 220 testov, v pondelok 157. „Za dva dni testovania (pondelok a utorok) sa v rámci 25 odberových miest prevádzkovanými HaZZ na testoch zúčastnilo 10 713 osôb (z toho bolo 110 pozitívnych),“ uvádza Prezídium Hasičského a záchranného zboru SR.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password