Ďalšie očkovacie centrá v Nitrianskom kraji majú vzniknúť v jazdiarni a v nemocnici

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) má za úlohu zabezpečiť možnosť očkovania proti Covid-19 vo veľkokapacitných očkovacích centrách. Zatiaľ zriadilo tri.

foto: Martina Pavlíková zo spoločnosti AGEL Komárno

V Nitrianskom kraji aktuálne poskytujú očkovanie proti ochoreniu Covid-19 veľkokapacitné očkovacie centrá v Nitre, Šali a Štúrove. Okrem toho sa očkuje aj v nemocniciach, respektíve u súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v okresoch Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Topoľčany a Zlaté Moravce.

Nasledujú okresné mestá Levice a Nové Zámky.

Nové očkovacie centrá by tu mali začať svoju činnosť v máji. Ich zriadenie je predmetom dnešného mimoriadneho zasadnutia krajského parlamentu. Aj tieto očkovacie centrá budú fungovať vždy v sobotu a v nedeľu, zmeniť by sa však mal poskytovateľ zdravotnej starostlivosti. „Presný termín otvorenia veľkokapacitných očkovacích centier bude závisieť od dostupnosti vakcín. V jeden deň by sa mohlo v týchto centrách očkovať 700 – 1 000 ľudí,“ uvádza sa v materiáli zasadnutia.

Nové Zámky poskytnú priestory za symbolické nájomné.

foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

Očkovacie centrum má byť zriadené v Cisársko-kráľovskej jazdiarni, ktorej vlastníkom je mesto Nové Zámky. Mesto sa zaviazalo, že zabezpečí administratívnych pracovníkov. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v tomto centre bude Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky. Doterajšie centrá v Nitre, Šali a Štúrove fungujú na spolupráci NSK a Nemocnice Agel v Komárne.

VKOC NSK v Leviciach má vzniknúť v miestnej nemocnici. Zdravotnú starostlivosť v tomto prípade zabezpečí nemocnica siete Agel v Leviciach.

„Odhadovaný náklad na zariadenie a prevádzku centra je 290.000,- EUR,“ uvádza sa materiáli pri oboch centrách samostatne.

NSK tiež zisťoval záujem imobilných a ťažko zdravotne postihnutých občanov o sprostredkovanie vakcinácie formou mobilných výjazdových jednotiek. Výjazdovú službu momentálne prevádzkujú štyri nemocnice: v Nitre, Leviciach, Nových Zámkoch a Komárne. NSK eviduje v súčasnosti dve žiadosti o zriadenie nových výjazdových očkovacích služieb.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password