V krajských centrách cez víkend zaočkovali takmer 6000 ľudí

Záujem o očkovanie postupne stúpol.

Podobne ako mobilné očkovacie jednotky organizované mestom Nitra aj veľkokapacitné očkovacie centrá počas uplynulého víkendu čelili väčšiemu náporu záujemcov o očkovanie. „Počas soboty a nedele sa vo vakcinačných centrách v Nitre, Šali a Štúrove dalo prvou, druhou či treťou dávkou zaočkovať spolu 5934 záujemcov, čo je výrazný nárast počtov víkendových očkovancov,“ informuje Nitriansky samosprávny kraj (NSK).

V sobotu 18. decembra očkovacie tímy vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Spojenej škole v Nitre podali 1250 vakcín, v Šali 854 vakcín a v Štúrove 991 vakcín. V nedeľu v Nitre zaočkovali 950 záujemcov, v Šali 939 osôb a v Štúrove podali očkovaciu látku 950 záujemcom.

Podľa NSK bola motivátorom väčšieho záujmu o vakcináciu práve kampaň Darujme si Vianoce, do ktorej sa zapojili aj samosprávy. Počas predminulého víkendu sa dalo v centrách kraja zaočkovať 5020 ľudí, čo bolo o vyše tisíc viac oproti predchádzajúcim víkendom. V rámci kampane boli navýšené kapacity očkovacích miest. „Ako v pondelok zdôraznil štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Kamil Száz, spolupráca so samosprávnymi krajmi sa z hľadiska podpory očkovania ukázala ako prínosná a má šance pokračovať ďalej,“ prioomína NSK.

Vakcinácia pokračuje aj v zariadeniach sociálnych služieb.

V zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK je prvou dávkou zaočkovaných vyše 88 % klientov, druhou dávkou vyše 87 % klientov a treťou dávkou viac ako 70 % klientov.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password