V areáli Agrokomplexu sa pripravuje otvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra

Zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj. Aktuálne hľadá zdravotníkov, ktorí personálne zabezpečia hromadné očkovanie.

foto: TV Nitrička

Už aj v Nitre sa pripravujú priestory určené na veľkokapacitné očkovanie proti koronavírusu. Informoval o tom lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ľubomír Ševčík prostredníctvom výzvy. Tá je smerovaná k lekárom, zdravotným sestrám a záchranárom NSK, ktorí by mali očkovanie personálne zabezpečiť. „Nitriansky samosprávny kraj bol poverený Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky na zabezpečenie koordinácie očkovania vakcínou proti ochoreniu SARS-CoV-2 v spolupráci s mestami a obcami v jeho územnej pôsobnosti,“ uvádza sa vo výzve.

Veľkokapacitné očkovacie centrum bude od 1. marca zriadené v areáli výstaviska Agrokomplex.

Lekár NSK vo výzve uvádza, že pandémiu je možné zvládnuť iba masívnym očkovaním, preto kraj žiada o pomoc zdravotníkov. „Potrebujeme lekárov a zdravotné sestry, ktorí budú vykonávať očkovanie vo veľkokapacitnom centre podľa svojich časových možností,“ informuje Ľubomír Ševčík. Samosprávny kraj má byť nápomocný pri riešení zástupu ambulancie v prípade, že bude potrebné očkovať aj počas pracovných dní.

Kraj zodpovedá za technické vybavenie, zabezpečenie priestoru, logistiku i osobné ochranné pomôcky.

Zdravotníci, ktorí majú záujem pomôcť, môžu kontaktovať úsek lekára NSK na mobilných číslach: 0911955993, 0903430063 alebo emailom: martin.bencek@unsk.sk. Čo sa týka finančnej odmeny a ďalších náležitostí, tie dostanú zaregistrovaní zdravotníci v osobitnej správe od NSK, pričom majú byť porovnateľné s inými samosprávnymi krajmi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password