Úspešní Nitrania zdolali súperov: V meste máme nových majstrov Slovenska

Vo finále zdolali Košice, ktoré obhajovali majstrovský titul z predošlého roka.

„Neuveriteľný príbeh nitrianskych šípok od vzniku klubu v roku 2010 až po majstrovský titul za desať rokov svojej činnosti, sa stal skutočnosťou,“ uvádza Jaroslav Oprala z nitrianskeho šípkarského klubu.

V športovej hale v Brezne mal na záverečnom turnaji najlepších ôsmich družstiev zastúpenie aj Dart club Nitra a jeho extraligový tím Garmond Nitra. Náročný športový víkend začal už v piatok. Naši šípkari počas turnaja získavali tie najvyššie pozície. Pozitívne skončil aj hlavný sobotný turnaj, kde obe tretie miesta získali Juraj Vindiš a Ľubo Pivarč. „V hlavnom juniorskom turnaji obsadil bronzovú pozíciu Martinko Gažo a opäť bronz sme brali aj v ženskom turnaji, ktoré nám zabezpečila naša Monička Krupová,“ vyratúva úspechy predseda klubu Oprala.

Dobrý smer podľa neho vytvoril tie najvyššie ambície aj pre záverečný nedeľný turnaj družstiev.

Obozretnosť, koncentrácia a energia boli dôležitými prvkami, ktoré museli hráči dodržať. Prvý švrťfinálový zápas Nitrania odohrali so Zlatými Moravcami. Kým prvá štvrtina bola vyrovnaná, na začiatku druhej štvrtiny bol stav 3:2 pre Nitru. „Po zápasoch v dvojiciach už bol zápas plne v našej réžii a podarilo sa nám zdolať súpera 10:2,“ opisuje postup turnaja Jaroslav Oprala.

Naši šípkari si následne zmerali sili s domácim breznianskym tímom. Spočiatku sa im síce nedarilo, no po „prehovorení do duše“ sa stav zmenil. Vzduch sa vraj dal krájať, Brezno predsa hralo doma a malo teda aj väčšie zastúpenie v hľadisku.

No Nitra napokon postúpila do finále s Košicami, ktoré obhajovali majstrovský titul z predošlého roka.

„V zápase sme však až taký tlak nepociťovali, i keď sme cítili zodpovednosť za celé západné Slovensko, aby tento rok titul Majstra kraľoval na západe,“ dodal Oprala. A to sa aj podarilo. Po prvej štvrtine, ktorá bola v neprospech Nitry 1:3 sa stav postupne lepšil a naši šípkari sa stali majstrami Slovenska za sezónu 2019/2020.

Od partie chalanov v krčme, ktorí sa začali venovať svojej záľube sa teraz Dart club Nitra natrvalo zapísal do dejín šípkarského športu.

Projekty, súťaže pre deti a juniorov aj rozširovanie a propagovanie tejto športovej aktivity tak bude opäť o niečo jednoduchšie.

zdroj foto: sipkynitra.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password