Od Zábavy k charite so stolným futbalom v Šali

Stolný futbal v Šali sa nedávno dočkal svojho šiesteho turnaja v tejto sezóne, pri ktorom sa stretlo sedemnásť hráčov zo Šale a Nitry. Podujatie prinieslo do miestneho podniku nielen zábavu, ale aj dávku zdravej konkurenčnej súťaživosti.

Stolný futbal v Šali funguje osem rokov, pričom dvakrát mesačne usporadúva bodované turnaje v miestnom podniku.

V komunite sa rodia nové priateľstvá a zdieľajú sa spoločné záujmy, ktoré vytvárajú puto medzi jej členmi. Miesto, kde sa stretávajú nadšenci stolného futbalu, sa stalo miestom, kde sa rodia nové idey a inovácie pre tento šport.

Ivan Vlk, jeden z profesionálnych hráčov, zdôraznil, že ,,stolný futbal nie je len o krátení dlhých chvíľ, ale aj o vášni a súťaživosti. Súťaživý duch a oddanosť stolnému futbalu tvoria jeho podstatu.“ Ako každý šport, aj stolný futbal vyžaduje tréning. Róbert Gujber, člen výboru miestneho klubu Foosball Šaľa, prezradil rady pre hráčov, bez ohľadu na ich skúsenosti: „Každý hráč by mal venovať čas cvičeniu rôznych techník a zdokonaľovaniu svojich schopností. Vždy je dobré hrať s múdrosťou a taktickým plánom, pretože presné pohyby a rýchle reakcie môžu byť rozhodujúce v zápase.“

Najbližší turnaj v Šali ktorý sa bude konať 22. decembra má výnimočný charitatívny rozmer. Výťažok pôjde občianskemu združeniu O psíčkovi a mačičke, čo podčiarkuje, že stolný futbal v tomto podniku nie je len o súperení, ale aj o dobročinnosti.

,,Charitatívne akcie organizujeme každý rok pred Vianocami. Sme radi, že môžeme prispieť k dobrej veci aj cez stolný futbal. Určite budeme v tom aj naďalej pokračovať‘‘ dodal Martin Holík, organizátor turnaja. ,,Nasledujúci turnaj nebude síce bodovaný, pretože ide o zábavnú disciplínu, takzvaný twoball rollerball, kde sa bude hrať s dvomi loptičkami, ale nie je nič lepšie, ako keď môžete niekomu pomôcť,‘‘ podotkla Edina Néma, aktívna hráčka stolného futbalu.

Televízia Nitrička

Forgot Password