Králi ulice IV. – Boj holými rukami v Nitre

V Mestskej športovej hale na Klokočine sa minulý víkend konal štvrtý turnaj bojovej organizácie Králi ulice v bare knuckle, čiže boxe bez rukavíc.

Diváci si  mohli pozrieť deväť zápasov. Prvé dva predzápasy v MMA rukaviciach a ostatné v štýle bare knuckle. Turnaja sa okrem slovenských bojovníkov zúčastnili aj českí či maďarskí.

V druhom predzápase v MMA rukaviciach sa stretli mladí bojovníci, iba šestnásťročný Filippo Marchesini a porazený dvadsaťročný Mário Brezovský. „Marchesini a Brezovský predviedli krásny zápas a určite si vyslúžili u nás ďalšie šance,“ povedal Cyril Pažitný, organizátor.

V poslednom zápase sa predstavili Tomáš Meliš a Viktor Conorto. Súťažili o titul do 85 kíl.

„Tomáš si obhájil svoj titul. Spravil nádherný zápas so skúseným Viktorom,“ skonštatoval Cyril Pažitný.  

Tomáš Meliš opísal zápas slovami: „Prvé kolo neprebiehalo podľa mojich predstáv. Viktor ma v ňom triafal zrejme všade, kde chcel. Druhý úder som dostal na čelo a začal som krvácať. V druhom kole som sa začal viac hýbať a triafať.“ Toto kolo sa mu podarilo dostať Viktora na lopatky a rozhodca spustil odpočítavanie. „V treťom kole som dával, myslím, že tvrdšie údery.“ Rozhodca po druhýkrát spustil odpočítavanie pre Viktora  „Potom sa môj súper po vzájomnom údere chytil za ústa a ja som zvolil kombináciu dvoch alebo troch úderov.“ Po úderoch opäť začal rozhodca odpočítavanie pre Viktora. Začal komunikovať s trénermi, ktorí zápas ukončili. „Bol som rád, že je koniec. Viktora mám rád, je to môj kamarát. Je to tvrdý chlap, ale myslím si, že už mal dosť. Zbytočne by inkasoval ďalšie údery a zranenia. Tréneri urobili správne, keď zápas ukončili.“
V budúcnosti by si rád obhájil titul. „Kráľ je iba jeden, a to som ja,“ dodal na záver Tomáš Meliš.

K zápasu sa vyjadril aj Viktor Conorto: ,,Zápas som prehral. Neviem, či zlyhala psychika alebo som urobil chybu inde. Každopádne, musím to zanalyzovať, pozrieť si zápas spätne a zistiť, čo sa stalo.“
Viktor Conorto sa netají tým, že má tie najvyššie ciele. Ak by opäť zápasil v organizácii Králi ulice, chcel by získať titul. 

,,Turnaj dopadol dobre, bez vážnejších zranení. Myslím, že sme kvalitu turnaja vysoko pozdvihli profesionalitou. Niektoré zápasy potešili, niektoré sklamali. Ako organizátor som z väčšej časti spokojný,“ dodal na záver Cyril Pažitný.

„Som veľký fanúšik tejto organizácie. Posledný turnaj sa mi  páčil. Vidieť, že táto organizácia napreduje,“ vyjadril sa Kristán Český, fanúšik.

Podľa slov organizátora sa najbližší turnaj organizácie Králi ulice uskutoční v apríli a bude opäť v Nitre.

Následne organizácia expanduje aj do iných miest. Organizátor prezradil, na koho sa diváci môžu už teraz tešiť. V jednom zo zápasov sa predstaví nitriansky herec Milan Ondrík.

Televízia Nitrička

Forgot Password