51. ročník Večerného behu Nitrou 

Na Svätoplukovom námestí v Nitre sa konal večerný beh, spoločný projekt Mesta Nitra a Univerzity Konštantína Filozofa. Táto športová aktivita prilákala pozornosť obyvateľov a študentov, ktorí sa zúčastnili s cieľom podporiť zdravý životný štýl a posilniť spoločenské väzby medzi mestom a univerzitným prostredím.

Tradícia behu siaha do roku 1972. ,,Kedysi sa behávalo aj po okolitých uliciach pešej zóny. Kvôli bezpečnosti organizujeme tento beh už len v rámci pešej zóny,‘‘ povedal Jaroslav Broďáni, spoluorganizátor podujatia.

Atmosféra udalosti si získala obdiv mnohých účastníkov, mladšie aj staršie ročníky dodnes obľubujú čaro večernej Nitry v spojení so športovaním. ,,Veľmi sa mi páčila atmosféra, mala som možnosť rozhýbať sa a byť odmenená,“ prezradila bežkyňa Darina Vlčková. Erika Martišová je amatérska bežkyňa, ktorá napriek tomu, že prišla na večerný beh po prvýkrát, získala druhé miesto v kategórii veteránky: ,,Som rada, že som sa zúčastnila tohto behu. Bola to pre mňa výzva.“

Behu sa celkom zúčasnilo 346 športovcov, pre každého z nich si organizátori pripravili medailu. Jednotlivci, ktorí sa umiestnili na prvom, druhom a treťom mieste, získali aj pohár. 

,,Verím, že bežci, ktorí dnes prišli, sa zúčastnia aj na budúce,‘‘ dodal na záver Broďáni.

Výsledky

Ženy nad 50 rokov:
Alena Tomášková (čas 9:50)
Erika Martišová (čas 11:08)
Jarmila Sieglová (čas 11:23)

Ženy nad 35 rokov: 
Zdenka Hezká (čas 7:49)
Dana Kozárová (čas 8:11)
Jana Kleskeňová (čas 8:19)

Ženy do 35 rokov (2100 m):
Nikola Vajglová (čas 7:47)
Dominika Bradáčová (čas 8:59)
Zuzana Patakyová (čas 9:23)

Muži nad 55 rokov:
Peter Gunčič (čas 11:49)
Ľubomír Žoldoš (čas 12:04)
Justin Illéš (čas 12:23)

Muži nad 40 rokov.:
Pavol Biely (čas 9:31)
Miroslav Kadorík (9:43)
Jozef Čurlej (9:58)

Muži do 40 rokov (2800 m):
Dávid Mazúch (čas 8:30)
Peter Žáčik (čas 8:39)
Matúš Kompas (čas 8:41)

Víťazi juniorských kategórii: Katarína Juríková a Gianluca Spillere
Víťazi dorasteneckých kategórii: Viktória Sabolová a Martin Broďáni
Víťazi žiackych kategórií: Andrej Hvozdík, Gregor Hamza, Adam Macura, Sebastián Schön, Gabriel Boniš, Maria Papazova, Nina Halmešová, Ema Bojdová, Ema Šprochová a Nina Tkáčová. Televízia Nitrička

Forgot Password