U muža, ktorý ležal v nitrianskej nemocnici, nešlo o juhoafrickú mutáciu koronavírusu

Informáciu oficiálne potvrdil minister zdravotníctva. Na tlačovej konferencii pripomenul, že do platnosti vstupujú nové pravidlá na hraniciach.

Covid oddelenie FN Nitra (zdroj: MZ SR)

Údaj oficiálne potvrdil včera v neskorých večerných hodinách minister zdravotníctva SR Marek Krajčí: „Koronavírusová infekcia u pacienta, ktorý pricestoval z dovolenky z egyptskej Hurgady a na infekciu následne aj podľahol v nitrianskej fakultnej nemocnici, nebola nebezpečnou juhoafrickou mutáciou“. Dodal, že informáciu mu poskytol Boris Klempa z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, ktorý realizoval sekvenovanie odobratej vzorky.

Pripomenul, že vzhľadom na šírenie nebezpečnejších mutácií koronavírusu, sa sprísňujú opatrenia pre cestujúcich zo zahraničia.

Šesdesiatnik z okresu Nové Zámky bol podľa medializovaných informácií nedávno v Egypte, v Nitre ležal s ťažkým zdravotným stavom vo fakultnej nemocnici. Televízia Markíza včera informovala, že ochoreniu COVID-19 podľahol. Vznikali obavy, že na Slovensku pribudla aj juhoafrická mutácia koronavírusu. Nebezpečnejší variant opäť vyvolal diskusie o potrebe sprísňovania podmienok pre cestujúcich, ktorí prichádzajú zo zahraniča.

Zmeny na hraniciach budú platiť od stredy 17. februára.

Najskôr sa hovorilo o dátume 15. 2. Vyhláška upravujúca režim na hraniciach vyšla až v piatok 13. 2. Minister Krajčí preto posun vysvetlil ako snahu dať verejnosti možnosť zorientovať sa v nových pravidlách.

Televízia Nitrička

Forgot Password