Tip na výlet: Romantické zákutia v okolí Nitry

Sviatok sv. Valentína sa blíži. Ak nemáte pre svoju polovičku vymyslené žiadne prekvapenie, vezmite piknikový košík a prekvapte ju na jednom z týchto miest.

Očarujúce a romantické miesta sa rozhodne nachádzajú aj priamo v meste. Ponúkame zopár tipov, ako si spestriť víkend alebo i predčasný Valentín, ktorý má byť slnečný a teplý.

Promenáda pri rieke

Prechádzka po promenáde má v každom ročnom období svoje čaro. Dĺžku trasy a miesto prípadného občerstvenia si môžete zvoliť sami. „Potenciál nábrežia rieky Nitra je obrovský, nielen ako cyklotrasa, mestská promenáda, športovisko či oddychová zóna,“ vyjadril sa Richard.

Nenáročná a veľmi romantická prechádzka, napríklad pri západe slnka. Taká je Promenáda pri rieke.

ephoto.sk

Dražovský kostolík

V našom výbere romantických miest nesmie chýbať ani Kostolík nad Dražovcami. Na tomto mieste sa už vystriedalo množstvo zamilovaných párov. Svadobné fotenia, prvé rande či nenáročná turistika s celou rodinkou. Na toto čarovné miesto sa dá dostať až priamo ku kostolíku, takže si môžete nerušene vychutnávať krásny výhľad s nádychom histórie.

Park v Topoľčiankach

Park v Topoľčiankach má dĺžku dva a pol kilometra popri potoku Leveš od centra až za jej okraj. Pôvodná ohraničená rozloha parku bola zhruba 60 ha, z ktorých viac ako polovica má dnes podobu lesa, aj keď parková výsadba je aj v týchto miestach stále evidentná prítomnosťou cudzích nezvyčajných drevín. Vďaka svojej mimoriadnej kultúrnej a historickej hodnote je park významnou Národnou kultúrnou pamiatkou a je vo všetkých častiach verejne prístupný.

Ak ste ešte nenavštívili túto krásnu časť Topoľčianok, je najvyšší čas.

Rozhľadne v okolí Nitry

Ak máte radi krásne výhľady a nenáročnú turistiku, nasledujúci tip je presne pre vás. Vyhliadkové veže či rozhľadne nie sú žiadnou novinkou, no vedia spestriť kadžú prechádzku po prírode. V okolí Nitry ich je hneď niekoľko. Navštívte napríklad Rozhľadňu pri Hôrke, Radošinku či Rozhľadňu na Drieňovej.

Návšteva hradov

Čo by to bolo za zoznam romantických tipov bez spomenutia hradov. Medzi najznámejší patrí Nitriansky hrad, ktorý je atraktívny ako pre domácich, tak i pre turistov, ktorí môžu spojiť príjemné s užitočným. V Nitrianskom kraji sa nachádza veľké množstvo historických pamiatok, ktoré stoja za navštívenie.

  • Nitriansky hrad
  • Hrad Gýmeš
  • Oponický hrad
  • Hrad Hrušov
  • Topoľčiansky hrad
  • Čierny hrad
  • Levický hrad
Zdroj: nitra.eu

Televízia Nitrička

Forgot Password