Testovanie v automobilke odhalilo pozitivitu zamestatncov aj dodávateľov

V automobilke Jaguar Land Rover v Nitre v priebehu 7. a 8. januára otestovali 4368 zamestnancov podniku i dodávateľských spoločností.

Testovanie odhalilo pozitivitu na ochorenie Covid-19 v 78 prípadoch. Ako informovala spoločnosť, antigénové testy odhalili medzi pracovníkmi Jaguaru 38 pozitívnych prípadov a u zamestnancov dodávateľských firiem 40 prípadov. „To predstavuje priemer všetkých pretestovaných zamestnancov automobilky a dodávateľov na úrovni 1,79 percenta,“ oznámila spoločnosť. 

Prevádzka závodu bude stále prebiehať za prísnych opatrení na prevenciu šírenia pandémie. Všetci zamestnanci, u ktorých to povaha ich práce dovoľuje, zostávajú pracovať z domu. Podľa slov manažérky pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Miroslavy Remenárovej zostáva prioritou dbať na znižovanie šírenia pandémie. „Budeme pokračovať v spolupráci s mestom aj príslušnými štátnymi orgánmi a ak dostaneme k dispozícii testy, budeme, samozrejme, pripravení pokračovať v testovaní aj v ďalšom kole,“ dodala Remenárová.

Televízia Nitrička

Forgot Password