Mesto nebude účtovať poplatky za letné terasy

Prevádzky pritom nemusia splniť podmienky týkajúce sa verejných podujatí.

Foto: archív NH

Predošlý rok mohli prevádzky pod podmienkou organizovania 2 kultúrnych podujatí ušetriť na poplatkoch za letné terasy. Tento rok je organizovanie hromadných podujatí z pochopiteľných dôvodov obmedzené. Na tento fakt a náročnú ekonomickú situáciu v gastropriemysle zareagovalo aj mesto. Prevádzkovatelia letných terás na pešej zóne a v okolí tak nemusia počas aktuálnej sezóny pripravovať podujatia.

Mesto chcelo prilákať na pešiu zónu viac ľudí, preto v minulosti pristúpilo k opatreniu. Pod podmienkou, že prevádzky uskutočnia aspoň dve podujatia za sezónu, im mesto odpustilo jeden z poplatkov. Išlo o sumu za záber verejného priestranstva, teda letnú terasu.

Podľa hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka sú plochy pod terasami tento rok vo výpožičke a radnica si za prenájom nič neúčtuje.

„Robíme to preto, že verejné podujatia sú momentálne zakázané. Uvedomujeme si ale, v akom zlom stave sú takéto služby. Je v našom záujme, aby sa udržali,“ dodal viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Nie všetky prevádzky minulý rok podmienku splnili. Ide o štyri podniky a oslobodenie od platenia za terasy sa ich bude týkať, keď vysporiadajú minulý rok. Ak nič neorganizovali, za využívanie plochy terasy budú musieť zaplatiť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password